Zamknięta lista startowa Maratonu Kampinoskiego

 

Zamknięta lista startowa Maratonu Kampinoskiego


Opublikowane w pt., 04/10/2013 - 13:52

Maraton Kampinoski cieszy się dużym powodzeniem / Fot. ekobiegi.pl

W każdy weekend Puszcza Kampinoska zapełnia się biegaczami. Nie brakuje ich nawet podczas deszczu i w środku mroźnej zimy. Przyciąga ich tu zróżnicowany, chwilami trudny teren.  Można trenować  na  piaszczystej nawierzchni  i ćwiczyć podbiegi na wymagających górkach. Są tu szerokie dukty leśne i wąskie dróżki pomiędzy bagniskami. Czasem zresztą stają się podmokłe. Łatwo tu o spotkanie z sarnami, czy nawet żerującym łosiem.

Chociaż w słoneczny dzień można się poczuć jak na ruchliwej autostradzie z biegaczami, w puszczy rzadko odbywają się imprezy biegowe. Nic więc dziwnego, że miejsca startowe na liście II Maratonu Kampinoskiego szybko się wyczerpały. Szczęśliwcy, którzy zdążyli się zapisać, wyruszą 19 października z Dziekanowa Leśnego. Do wyboru mają maraton lub półmaraton.

- Zawsze chcieliśmy zrobić maraton w Puszczy Kampinoskiej. Maraton w takim terenie jest trudniejszy niż na ulicy. Czasy osiągane przez zawodników są średnio godzinę dłuższe niż na asfalcie, dlatego wprowadziliśmy krótszą opcję do wyboru i to się spodobało biegaczom - mówi Michał Horodeński, współorganizator imprezy.

Maraton Kampinoski odbywa się po wyznaczonej trasie prowadzącej oznakowanymi szlakami, ale organizatorzy nie przewidują dodatkowych oznaczeń. Taśmy mogą pojawić się w kilku wybranych miejscach, ale w poprzedniej edycji zdarzało się, że spacerowicze je zdejmowali, bądź przestawiali, nie zdając sobie sprawy z ich przeznaczenia. Nie jest to wprawdzie impreza na orientację, ale trzeba zachować czujność i czasem potwierdzać swoją pozycję na schematycznej mapce szlaków, którą dostają wszyscy uczestnicy biegu.

Maratończycy przyzwyczajeni do asfaltu na pewno zauważą brak oznaczenia kilometrów i dużą odległość pomiędzy punktami żywieniowymi. Są zlokalizowane, co 7-8km. Dodatkowym utrudnieniem jest limit czasu liczony w połowie dystansu. Trzeba się tam znaleźć po 3 godzinach. Limit całości wynosi 6 godzin, natomiast półmaratończycy mają na pokonanie trasy 4 godziny.

Chociaż nie ma już miejsc na liście startowej, kilka pakietów do rozlosowania mają w zanadrzu sponsorzy imprezy. Trzeba zachować czujność i śledzić ich strony.

Strona organizatora: http://www.maratonkampinoski.pl/

Regulamin: http://www.maratonkampinoski.pl/regulamin/regulamin-biegu.html

IB

Fot. ekobiegi.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce