Zapisy do 24. Biegu Powstania Warszawskiego na półmetku

 

Zapisy do 24. Biegu Powstania Warszawskiego na półmetku


Opublikowane w wt., 27/05/2014 - 12:48

W tym roku w imprezie uczestniczyć będzie mogło 10 000 biegaczy. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszy się bieg na 10 km.

Dzięki wydłużeniu czasu rejestracji oraz zwiększeniu puli numerów startowych, zapisy nie przebiegają tak szybko jak w zeszłym roku. Przypomnijmy, że do poprzedniego Biegu Powstania Warszawskiego rejestracje trwały zaledwie 48 godzin. Limit uczestników wynosił wtedy 7000, a już pierwszego dnia chęć udziału w biegach zgłosiło aż 4600 osób. Wtedy jednak listy otwarte zostały na niecały miesiąc przed biegiem.

W tym roku rejestracje wystartowały już 23 maja, czyli ponad dwa miesiące przed imprezą. Jak do tej pory zapisanych jest ponad 5700 uczestników, z czego ponad 3100 osób już uiściło opłatę startową.

Równolegle do biegów 5 i 10 km, prowadzone są zapisy na Bieg Zdobycia PAST-y do którego to zgłosiło się jak do tej pory ponad 600 uczestników. Połowa wniosła już opłatę startową (limit wynosi 700 miejsc).

- Jesteśmy zadowoleni z zapisów. Ponad połowa pakietów na bieg Powstania Warszawskiego jest już zarezerwowana. Bieg Zdobycia PASTY też cieszy się dużym zainteresowaniem i zostały tam ostatnie miejsca. Wszystko oczywiście odbywa się wolniej. To jest jak z PIT-ami - jeśli masz więcej czasu, tym później składasz zeznanie podatkowe - mówi z uśmiechem Marcin Kuriata, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez WOSiR.

Prawdopodobnie również w przyszłym roku zapisy przed imprezami Triady Biegowej rozpoczynać się będą się z dużym wyprzedzeniem. - Myślę, że będziemy to kontynuować. Oczywiście zobaczymy jak finalnie sprawdzi się system rejestracji. Dla nas ma on wiele plusów. Możemy dokładnie zdefiniować dla każdego uczestnika, przygotować pakiety startowe i zamówić koszulki. Wiele imprez prowadzi takie zapisy, w tym mój ulubiony Maraton w Berlinie - tam rejestrować trzeba się już rok wcześniej - chociaż my oczywiście nie mamy tej samej rangi - dodaje Marcin Kuriata.

24. Bieg Powstania Warszawskiego zaplanowano na 26 lipca. O godzinie 20:40 rozpocznie się bieg na 5 km, a 20 minut później dystans dwa razy dłuższy. Tego samego dnia rano odbędzie się Bieg Zdobycia PASTY przy ul. Zielnej. Zawodnicy startować będą indywidualnie od godziny 10:00, co 15 sekund.

Pakiety startowe na Bieg Powstania Warszawskiego będzie można odbierać od 10 lipca w siedzibie WOSiR w Warszawie, ul. Rozbrat 26 pok. 109.

Organizator

Zapisy (trzeba się zarejestrować w systemie WOSIR)

Regulamin

Wpisowe (opłata startowa uprawnia do startu w jednym lub dwóch biegach wskazanych przez uczestnika.):

23 maja - 20 lipca włącznie – 50 zł;
21 lipca - 26 lipca – 60 zł.
Z opłaty startowej zwolnione są osoby z rocznika 1944 i starsze

24. Bieg Powstania Warszawskiego będzie kolejną odsłoną Ligi Festiwalu Biegowego. Finał cyklu odbędzie się w dniach 6-8 września w Krynicy. Na trzy miesiące przed startem do imprezy zapisało się już blisko 6000 osób. Na Festiwal Biegowy można się zgłosić wypełniając formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.festiwalbiegowy.pl.

RZ

Fot. Marcin Kowalski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce