Zapisy na I Bieg Papieski w Lublinie jeszcze w piątek i sobotę

 

Zapisy na I Bieg Papieski w Lublinie jeszcze w piątek i sobotę


Opublikowane w pt., 25/04/2014 - 13:17

W Lubinie 27 kwietnia odbędzie I Bieg Papieski. Uczestnicy zawodów będą chcieli biegiem przywitać świętego Jana Pawła II. Zapisy przyjmowane będą jeszcze w piątek i sobotę.

Niestety wolnych miejsc nie będzie dużo. Limit uczestników wynosi 1000 osób. Drogą internetową zapisało się ok. 950 biegaczy. Organizatorzy nie wiedzą, ile jeszcze będą mieli wolnych miejsc, ponieważ nie wszyscy chętni na bieg dokonali wpłaty.

„W piątek i w sobotę będzie można zapisywać się w biurze zawodów. Jednak czekamy jeszcze na osoby, które dokonały rejestracji internetowej i na potwierdzenia wpłat. Od tego zależy ile tych wolnych miejsc będzie. Jeśli wszyscy by opłacili to zostanie tylko z 60 miejsc.” - mówi Artur Załęczny z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubnie, który jest organizatorem imprezy.

Bieg, mimo nietypowego, prawie 5,4 km dystansu, cieszy się dużym zainteresowaniem. Zawodnicy ruszą spod Ratusza, meta zaś znajdować się będzie blisko kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. „Pomysł biegu narodził się, gdy poznaliśmy datę kanonizację Jana Pawła II. Chcieliśmy w ten sposób uczcić papieża. Przy okazji mieszkańcy naszego miasta mają doskonałą okazję, żeby w zdrowy sposób spędzić czas. Dystans ten nie jest wymagający, spokojnie można go pokonać całą rodzina. ” - mówi organizator biegu.

27 kwietnia w całej Polsce zorganizowanych będzie przynajmniej kilka Biegów Papieskich. Czy w większości będą to jednorazowe wydarzenia, czy może w przyszłym roku zmienią nazwę? Jak zapewniono nas w Lubinie, tam Bieg Papieski będzie corocznym wydarzeniem. „Będzie to impreza cykliczna. Znajdzie swoje miejsce w kalendarzu i to jest pewne. Jest nawet szansa, że kiedyś wydłużymy ten bieg do półmaratonu. Pozostawimy biegi dla przedszkolaków, dla szkół średnich a bieg na 5 km zostanie takim biegiem rodzinnym. Jest to jednak plan i melodia przyszłości” - mówi Artur Załęczny.

Przed biegiem głównym rozegrany zostanie bieg przedszkolaków na dystansie 200 metrów, oraz bieg szkolny na dystansie 600 metrów. Bieg na 5,5 km wystartuje w niedzielę o godzinie 18:18.

Zapisy przyjmowane będą w biurze zawodów, czynnym w piątek i w sobotę w godzinie od 16:30 do 20:00 w Regionalnym Centrum Sportu przy ulicy Odrodzenia 28 b. Wysokość wpisowego to 10 zł. We wspomniane dni, a także w dniu zawodów w godzinach 16:00-17:00, będzie można odbierać pakiety startowe w Liceum Salezjańskim, ul. Bolesława Prusa 4. 

Na każdego z uczestników czekać będzie medal z podobizną Jana Pawła II, oraz koszulka w której biegacz zobowiązany jest pobiec - ma to stworzyć wspaniały efekt wizualny. Na najlepszych czekać będą nagrody.

Organizator

Regulamin

Opłata rejestarcyjna: 10 zł

Trasa biegu:

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce