Zapraszamy do Gorlic na „Orkiestrową Piątkę”

 

Zapraszamy do Gorlic na „Orkiestrową Piątkę”


Opublikowane w pt., 19/01/2024 - 13:34

Po raz kolejny gorliccy biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej oraz Stowarzyszeniu Maraton Gorlice pobiegną dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas finału 28 stycznia w Gorlicach.

- Tym razem biegowe wyzwanie będzie wyglądało podobnie jak w poprzednich latach, czyli tradycyjny biegowy trening o nazwie „Orkiestrowa Piątka”, podczas której biegacze zbiorą datki do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Symboliczną opłatą startową będzie dobrowolny datek do wolontariackiej puszki – wyjaśnia Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i współorganizator orkiestrowego biegania.

Uczestnicy wyzwania pobiegną w Parku Miejskim w Gorlicach. Start do treningu odbędzie się o godzinie 13 w rejonie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, gdzie będzie się mieścił Gorlicki Sztab WOŚP.

- Po przekazaniu datków do wolontariackiej puszki udamy się w rejon Parku Miejskiego, gdzie pokonamy cztery okrążenia parku, czyli około pięciu kilometrów. Datki będą zbierać wyjątkowe dziewczynki, którym życie uratował sprzęt od WOŚP. Zapraszamy na nasz orkiestrowy trening wszystkich miłośników biegania i nordic walking. Każdy z uczestników Orkiestrowej Piątki bierze udział dobrowolnie oraz na własną odpowiedzialność. Dzieci tylko pod opieką rodziców lub opiekunów. Następnie wracamy na halę sportową OSiR Gorlice, gdzie o godzinie 14 nastąpi wręczenie okolicznościowych medali dla wszystkich uczestników orkiestrowej piątki. Serdecznie zapraszamy do udziału – informują organizatorzy Orkiestrowej Piątki.

Dla każdego uczestnika będą również orkiestrowe serduszka.

- Jeżeli macie różne gadżety związane z WOŚP jak np. koszulki, czapeczki, flagi, chusty itp. to prosimy zabranie na orkiestrową trasę. Tak, żeby było kolorowo. Na trasie będziemy biegać z puszką, tak, że w każdej chwili będzie można wrzucić datek na rzecz WOŚP – dodaje Marek Podraza

Zapisy w komentarzach pod pierwszym postem:

 

https://www.facebook.com/events/414812607545637

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Fot. Marek Podraza

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce