Zapraszamy na darmowy Swoszowski Bieg Papieski

 

Zapraszamy na darmowy Swoszowski Bieg Papieski


Opublikowane w śr., 05/06/2024 - 11:36

W urokliwej Swoszowej w gminie Szerzyny (powiat tarnowski) już po raz siódmy odbędzie się Swoszowski Bieg Papieski. Celem imprezy jest uczczenie pamięci św. Jana Pawła II popularyzacja i upowszechnianie biegania i nordic walking jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej zarówno wśród dzieci jak i dorosłych oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców gminy  i regionu Małopolski.

 

- Imprezę od początku organizuje Gmina Szerzyny, Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Swoszowej oraz Stowarzyszenie „Pod Gilową Górą”. Patronat honorowy w tym roku pełnić będą Wójt Gminy Szerzyny – Grzegorz Gotfryd oraz Radna Rady Powiatu Tarnowskiego – Anita Serafin, która od początku pomagała w organizacji tej imprezy. Bieg odbędzie się 15 czerwca w sobotę. Start i meta zlokalizowane będą na parkingu przy Kościele NMP Królowej Polski w Swoszowej. Miałem okazję pobiec w poprzednich edycjach i w tej również planuję. Panuje tutaj wyjątkowa atmosfera, a trasa chociaż krótka nie jest łatwa. Za to nie brakuje pięknych widoków – informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

 

Program:

– 8:00-9:30 Biuro zawodów (znajdować się na parkingu przy Kościele NMP Królowej Polski w Swoszowej)

– Godz. 9.30 – 10.00 – Biegi dzieci i młodzieży

– Godz. 10:00 – Start Biegu Dorosłych 5 km (limit czasu: 90 min)

– Godz. 10:05 – Start Nordic Walking 5 km (limit czasu: 90 min)

Zarówno w biegu jak i marszu nordic walking będzie prowadzona klasyfikacja open kobiet i mężczyzn. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowy metalowy medal na mecie oraz posiłek na mecie. Będą również nagrody dla najlepszych zawodników.

 

Szczegóły oraz zapisy:

https://kepasport.pl/wydarzenie/vii-swoszowski-bieg-papieski/

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce