Zaprawa z Biegiem Natury przed świętami

 

Zaprawa z Biegiem Natury przed świętami


Opublikowane w czw., 19/12/2013 - 13:21

To dobra okazja dla biegaczy, by delikatnie dać sobie w kość przed świętami i pobyć z rodziną na łonie natury. W niedzielę w Lesie Młocińskim odbędzie się trzecia z zaplanowanych sześciu edycji Grand Prix zBiegiemNatury w Warszawie.

Liderami cyklu w Warszawie są Rafał Rusiniak oraz Joanna Schab. Oboje mają na koncie po dwa zwycięstwa. Rekordy trasy ustanowione przez wspomnianych biegaczy to odpowiednio – wśród mężczyzn – 16:50 oraz wśród kobiet – 18:51.

Wziąć udział mogą wszyscy. Osoby powyżej 16. roku życia mogą wystartować w biegu na 5 km. Dla najmłodszych są do wyboru cztery dystanse - od 300 m do 3 km. W konkurencji „Dzieciaki zBiegiemNatury” wielką lekkoatletyczną karierę mogą rozpocząć nawet kilkunastoletnie dzieci, oczywiście pod okiem rodziców lub opiekunów.

Czwartek to ostatni dzień zapisów przez internet, które można dokonywać na stronie www.zbiegiemnatury.pl. Organizatorzy są jednak przygotowani na spóźnialskich, więc chętni będą mogli się dopisać w niedzielę w biurze zawodów. Impreza rozpocznie się o godz. 8.30 rano od biegów najmłodszych oraz marszu miłośników nordic walking. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 11.00.

Oczywiście, są to zawody dla amatorów i wyniki nie są najważniejsze, liczy możliwość biegania na łonie przyrody. Osoby, które ukończą cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal i będą już zarażone ideą ekologii. O łączeniu jej z naturą można posłuchać co sobotę o godz. 8.20 w radiowej Trójce w audycji „Z biegiem natury”.

W ten weekend odbędzie się również powiązana impreza w Lublinie. Start o godz. 11.00 w Lesie Dąbrowa. 

Niepokonany jak dotąd w lubelskim Lesie Dąbrowa jest Kamil Młynarz, który podczas poprzedniego biegu uzyskał wynik 16:50. Wśród pań po jednym zwycięstwie mają na koncie – najlepsza podczas ostatnich zawodów Joanna Wasilewska – rekordzistka lubelskiej trasy (19:41) oraz zwyciężczyni pierwszego biegu w Lublinie – Karolina Zygo (22:27).

Zawody Grand Prix zBiegiemNatury odbywają się w 11. miastach. Poza Lublinem i Warszawą w akcji uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Wrocław.

Trasy wszystkich biegów Grand Prix zBiegiemNatury liczą 5 km. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów – zawsze na tej samej trasie. Najbliższe zawody zarówno w Lublinie, jak w Warszawie będą ostatnią szansą dla osób, które jeszcze nie biegały w cyklu, aby rozpocząć „bieg po medal”, bowiem każdy, kto ukończy minimum 4. z 6. biegów otrzyma pamiątkowy medal.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zapraszamy także do odwiedzania profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

materiały prasowe/ŁZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce