Zaproszenie Mistrzostwa Świata Sztafet

 

Zaproszenie Mistrzostwa Świata Sztafet


Opublikowane w pon., 10/05/2021 - 14:19

Cały Śląsk, cała Polska, cały lekkoatletyczny świat czeka na Mistrzostwa Świata Sztafet, które odbędą się w Polsce na Stadionie Śląskim 1-2 maja 2021.

Pierwsze tak ogromne wydarzenie w Polsce do której przybędzie około 650 zawodników z różnych części świata, to aż 150 zespołów  Z Polskiej kadry weźmie udział 44 uczestników, którzy są po treningach przygotowawczych na Teneryfie. Grupy podzielone są na biegi na 200 metrów, sztafetę płotkarską i  tradycyjną. Niestety, nie pojawi się dobrze znana biegaczka Justyna Święty-Ersetic. Na stadionie nie zabraknie równie dobrych zawodników, takich jak lekkoatleta Jakuba Krzewina.

- To ważne wydarzenie, pierwsze tak duże zawody lekkoatletyczne o zasięgu globalnym po wybuchu pandemii. (...) Proszę pamiętać, że w maju dwukrotnie na Stadionie Śląskim będziemy gościć najlepszych lekkoatletów. - Jakub Chełstowski.

Warto pamiętać, że pomysł dotyczący zawodów World Athletics Relays, powstał 10 lat temu. Pierwsze trzy edycje mistrzostw odbyły na Bahamach następne w Japonii. W tym roku, piąta edycja zawodów lekkoatletycznych rozegra się w Polsce, a dokładniej w Chorzowie, na Legendarnym Stadionie Śląskim - Polskim Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym.

Wszystkie szczegóły na stronie organizatora mistrzostw https://worldrelayssilesia21.com

Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!

Emisja w Telewizji Polskiej i na stronie internetowej tvpsport.pl

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce