Zawodnicy znowu staną na starcie: bieg naftowy przyciągnie kolejnych pasjonatów sportu

 

Zawodnicy znowu staną na starcie: bieg naftowy przyciągnie kolejnych pasjonatów sportu


Opublikowane w wt., 03/10/2023 - 13:26

Choć mamy jesień, słoneczna pogoda nas nie opuszcza. Sprzyja to oczywiście bieganiu. Pasjonatów tego sportu widzimy niemal na każdym kroku. Wkrótce będą mieli okazję wziąć udział w kolejnym niezwykle interesującym wydarzeniu.

Bieganie to ogromna pasja dla wielu osób o czym niedawno mieliśmy okazję się przekonać. 14. Festiwal Biegowy, który od 8 do 10 września odbywał się w Piwnicznej-Zdroju zgromadził tysiące osób. Zawodnicy pełni energii przemierzali trasy poprowadzone różnymi zakątkami Sądecczyzny. Działo się naprawdę bardzo dużo.

Wkrótce biegacze ponownie staną do rywalizacji. Tym razem czeka na nich XXI Bieg Naftowy, który odbędzie się w sobotę 7 października. Wszystko rozpocznie się o godzinie 14. Zawodnicy rywalizować będą na trzech dystansach - 5,10 i 15 km. Ruszą ze startu wspólnego. Jak wyglądają trasy?

  • 15 km  - start w Siarach, następnie Owczary, szlak niebieski teren Lasów Państwowych, dalej  Puste Pola – miejsce pierwszej na świecie kopanki ropy naftowej i meta w Siarach
  • 10 km – start w Siarach, następnie Owczary, po 5 km ”nawrotka” i powrót do Siar
  • 5 km  – start  w Siarach, następnie Sękowa „Puste Pola” - miejsce pierwszej na świecie kopanki  ropy naftowej , nawrotka i powrót do Siar. Trwaja zapisy na Bieg Naftowy.

Opłaty za uczestnictwo w biegu na danym dystansie to odpowiednio - 35, 40 i 50 zł. Oprócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn (zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne), prowadzone będą również w podziale na kilka kategorii wiekowych - do 30 lat, 31-45 lat, 46-60 lat, powyżej 61 lat (w tym przypadku przewidziane są nagrody rzeczowe).

Dodatkowo, każdy, kto ukończy bieg dostanie pamiątkowy medal, wodę mineralną oraz upominki od sponsorów. Dodajmy, że na 10 i 15 km mogą startować osoby pełnoletnie, natomiast na 5 km także zawodnicy za zgodą rodziców. Zapisywać można się TUTAJ. Szykuje się świetna impreza biegowa! (MP, fot.: TS/14. Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce