Zawodniczki KGHM Team Poland Nordic Walking drużynowymi Wicemistrzyniami Świata!

 

Zawodniczki KGHM Team Poland Nordic Walking drużynowymi Wicemistrzyniami Świata!


Opublikowane w czw., 29/05/2014 - 09:04

Podczas rozegranych w minioną sobotę w Roding MŚ w tej dyscyplinie nasi reprezentanci spisali się znakomicie także w rywalizacji indywidualnej. O pechu może mówić za to drużyna męska.

Narodową kadrę do Niemiec wysłało Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Zawody miały charakter rywalizacji sportowej z zachowaniem prawidłowej techniki nordic walking. Ten rodzaj aktywności ruchowej bardzo prężnie się rozwija, jednakże – jak zauważa Paulina Ruta, prezes PSNW, pytanie „Nordic Walking – rywalizować, czy nie?” pozostaje nadal aktualne i brak na nie jednoznacznej odpowiedzi.

– Na Mistrzostwa Świata do Niemiec pojechaliśmy w barwach KGHM Team Poland Nordic Walking. Podczas rywalizacji nasi zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom, zarówno techniczny, jak i fizyczny. Do przejścia mieli dystans półmaratoński. Sędziowie skrupulatnie egzekwowali prawidłową technikę nordic walking poprzez nadawanie żółtych (kary czasowe) i czerwonych kartek (dyskwalifikacji) – wyjaśnia Paulina Ruta, koordynator wyjazdu Polaków na MŚ, ale i uczestniczka imprezy.

W ostatecznym rozrachunku nasi reprezentanci spisali się znakomicie - Paulina Wityk Szumna została Wicemistrzynią Świata, podobnie jak nasz team kobiecy w składzie: Jolanta Kurzawska, Paulina Ruta, Lucyna Stępień, Anna Zaczyńska i Paulina Wityk Szumna! Nasza drużyna uległa tylko gospodyniom.

Panowie też nie chcieli być gorsi - brązowym medalistą mistrzostw został Ireneusz Lubiatowski.

W kategoriach wiekowych nie było gorzej: pierwsze miejsca wywalczyli Paulina Wityk Szumna (W35), Lucyna Stępień (W55), Ireneusz Lubiatowski (M45) oraz Krzysztof Skiba (M50). Na drugich miejscach uplasowali się Anna Zaczyńska (W35), Jolanta Kurzawska (W65) oraz Piotr Siwak (M50). Sama Paulina Ruta zajęła również wysoką, bo trzecią lokatę w kategori W30. W zmaganiach seniorów czwarte miejsce w kat. M65 wywalczył Bogdan Grygorowicz.

Niestety zdyskwalifikowany został Tomasz Brzeski, Mistrz Świata w Nordic Walking i wielokrotny Mistrz Polski, prelegent festiwalowego Forum Sport Zdrowie Pieniądze. Jak relacjonuje Paulina Ruta, do 10. kilometra nasz mistrz przewodził stawce. Niestety niemieccy sędziowie dopatrzyli się u niego nieprawidłowych ruchów ręki podczas marszu. Na domiar złego, dyskwalifikacja p. Tomasza była równoznaczna z dyskwalifikacją całej męskiej sztafety teamu KGHM, która miała szanse na pierwsze miejsce w świecie.

Więcej szczęścia miał inny polski zespół uczestniczący w półmaratońskiej rywalizacji - Pomarańczowy Team, w którego składzie byli zawodnicy i trenerzy PSNW: Leszek Puszkiel, Arkadiusz Stepien, Wlodzimierz Krych, Edward Mucha i Marek Drapikowski. Mimo ogromnego pecha tego ostatniego, który już na starcie złamał kijek, drużynę sklasyfikowano na trzecim miejscu. 

Głównym sponsorem wyjazdu naszych zawodników na Mistrzostwa Świata w Nordic Walking była firma KGHM Polska Miedź S.A. Firmami wspierającymi wyjazd były: Elephant Pro Sport (dystrybutor szwajcarskiej marki KV+) oraz salon Citroena w Lubinie (DEX LUBIN).

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce