zBiegiemNatury: Szykuje się ciekawa rywalizacja

 

zBiegiemNatury: Szykuje się ciekawa rywalizacja


Opublikowane w pt., 14/02/2014 - 13:25

Niezwykle interesująca jest rywalizacja w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix zBiegiemNatury we Wrocławiu oraz Katowicach, gdzie w weekend odbędą się zawody 5. kolejki.

W sobotę (15.02) będą rywalizować biegacze z Wrocławia.Liderem wrocławskiego cyklu jest Jacek Sobas, który ma na koncie 3 zwycięstwa. Inaczej wygląda rywalizacja wśród pań. Po 2 biegi wygrały Danuta Piskorowska oraz Natalia Wilińska.

Odbiór pakietów startowych będzie tym razem możliwy także w piątek. Piątkowe biuro zawodów we Wrocławiu będzie otwarte w SklepieBiegacza.pl (ul. Legnicka 62) w godz. 11:00-19:00. Uwaga – w piątek nie będzie możliwości zapisania się do biegu. Ta będzie w sobotę w biurze zawodów, które tradycyjnie będzie czynne w godz. 8:30-10:30 w pobliżu mety biegu na stadionie w Lesie Osobowickim.

W biurze zawodów w dniu biegu będzie można zapisać także dzieci i młodzież do startu w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Przypomnijmy, że młodsi biegacze startują na czterech dystansach – 300, 600, 1500 i 3000 metrów.

Z kolei w niedzielę odbędą się 5. zawody w Katowicach.W rywalizacji panów żaden z zawodników z czołówki nie ma ukończonych 4. biegów, a to podstawowy warunek, by być sklasyfikowanym w cyklu. Najwięcej, bo 3. biegi ma na koncie Andrzej Nowak, który 2 razy wygrywał zawody w Katowicach. Również 2 razy najlepszy był Tomasz Kawik, który opuścił 2 biegi. Szanse na włączenie się do walki o zwycięstwo mają również Michał Kwieciński i Łukasz Czyż.

W rywalizacji pań jest nieco bardziej klarownie. Zwyciężczyni 2 biegów – Barbara Gos jako jedyna startowała we wszystkich dotychczasowych zawodach, więc jest liderką. Nie oznacza to, że może czuć się zwyciężczynią, bowiem również 2 razy wygrywała Sandra Mikołajczyk i wydaje się, że to ona ma największe szanse, by pokrzyżować szyki Barbarze. Jednak aby tak się stało Sandra musi wystartować w 2-óch ostatnich biegach, bowiem 2 już opuściła.

Biuro zawodów w Katowicach będzie otwarte jedynie w dniu biegu w godz. 8:30-10:30 i będzie zlokalizowane w restauracji „Rybaczówka” w pobliżu stawu Janina. W dniu biegu będzie można zapisać również dzieci startujące w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Start biegu głównego jest zawsze o godz. 11:00. Dzieci zaczynają rywalizację o 9:30.

Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013 – marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.W projekcie uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Zawody we Wrocławiu odbywają się w Lesie Osobowickim, a w Katowicach w lasach w dzielnicy Giszowiec należących do Nadleśnictwa Katowice.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

informacje prasowe

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce