zBiegiemNatury w Lublinie i Warszawie już na mecie

 

zBiegiemNatury w Lublinie i Warszawie już na mecie


Opublikowane w wt., 18/03/2014 - 13:10

W weekend 15-16 marca zakończyła się rywalizacja w cyklu Grand Prix zBiegiemNatury w Lublinie i Warszawie. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej w Lublinie zostali Kamil Młynarz i Joanna Wasilewska. W Warszawie najlepsi to Rafał Rusiniak i Joanna Schab.

Wygrywając w ostatnim biegu w Lublinie w edycji 2013/2014 Joanna Wasilewska potwierdziła, że nie ma sobie równych w Lublinie. – Nie spodziewałam się, że będzie aż tak ślisko, więc nie miałam ze sobą kolców, a na pewno by się przydały. Mimo trudnych warunków, udało się wygrać – mówiła po biegu wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na dystansie 800 metrów. – Co prawda karierę zakończyłam już jakiś czas temu, ale nadal lubię się zmęczyć. Bieganie dla siebie nie przynosi takiej satysfakcji, jak starty w zawodach.

Czas Joanny podczas sobotniego biegu to 20:20. Wśród panów podczas ostatnich zawodów najszybszy był Artur Kern, który pokonał 5-kilometrową trasę w 17:02. Jednak to niestartujący w sobotę Kamil Młynarz zwyciężył w całym cyklu.

W Warszawie najszybszy po raz kolejny okazał się Rafał Rusiniak. Jego wynik z niedzielnych zawodów to 17:19.Nie startowała zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Joanna Schab. Pierwsza na  mecie w niedzielę była Dominika Rosłoń (20:57).

Podczas ostatnich biegów w obu miastach wystartowali biegacze, którym zależało na „zaliczeniu” 4 biegów (przypomnijmy, że aby zostać sklasyfikowanym w cyklu i dostać pamiątkowy medal, trzeba ukończyć minimum 4 biegi), ale byli też tacy, którzy ukończyli wszystkie 6 biegów, tak jak Tomasz Suska z UKS Siódemka Legionowo, uczestnik niedzielnych zawodów w Warszawie. – Startowałem w cyklu nie tylko indywidualnie, ale także drużynowo. Stanowiliśmy chyba jeden z najliczniejszych klubów. W naszej drużynie są nie tylko dorośli, ale również spora gromadka dzieci – powiedział po biegu Tomasz Suska.

Przed biegaczami jeszcze oficjalne podsumowanie cyklu i rozdanie nagród. Ceremonia zakończenia w Lublinie odbędzie się31. marca (poniedziałek) w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej (ul. Choiny 2) o godz. 18:30. W Warszawie zapraszamy 1 kwietnia, o godz. 18:30 do auli Akademii Wychowania Fizycznego (ul. Marymoncka 34).

Podczas ceremonii zakończeń nagrodzeni zostaną najlepsi biegacze w klasyfikacjach generalnych (5 kobiet i 5 mężczyzn) oraz w klasyfikacjach wiekowych (po 3 kobiety i 3 mężczyzn), a także młodsi zawodnicy startujący w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Podczas ceremonii pamiątkowe medale dostaną wszyscy biegacze, którzy ukończyli minimum 4 z 6. biegów (także wśród dzieci i młodzieży).

Najbliższy weekend 22-23 marca to ostatnie biegi w Poznaniu (sobota) oraz Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim (niedziela).

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury odbywa się w 11. miastach. W akcji uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km. Trasa Grand Prix Lublin zBiegiemNaturyw Lesie Dąbrowa przebiega przez teren Nadleśnictwa Świdnik. Partnerem lubelskiej edycji imprezy jest Miasto Lublin.

Wiele informacji na temat cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do odwiedzania profilu akcji na Facebooku - www.facebook.com/zBiegiemNatury.

materiały organizatora

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce