Zbierają środki na memoriałowy mityng dla zmarłego spikera i promotora sportu


Opublikowane w pon., 10/02/2020 - 12:09

Trwa zbiórka środków na organizację mityngu upamiętniającego Tadeusza Cygańskiego - animatora sportu oraz spikera zawodów lekkoatletycznych rozgrywanych w Warszawie. Jego nagłe odejście pod koniec grudnia 2019 roku zaskoczyło wszystkich. Miał 55 lat.

Przez lata głos Tadeusza Cygańskiego rozbrzmiewał na stadionach warszawskiego AWF i Orła. Prowadził zarówno małe zawody kontrolne jak i duże mityngi, m.in. Memoriał Kamili Skolimowskiej. Zapowiadał wiele pokoleń zawodników, obserwował i wyjaśniał jak rozwijają ich kariery.

Tadeusz Cygański był też trenerem i nauczycielem wychowywania fizycznego w Zespole Szkół Łączności na Pradze Południe. Przyczynił się do m.in. do powstania tam 250-metrowej bieżnia z nawierzchnią syntetyczną. Także dzięki jego pracy organizowane są tam „Praskie Czwartki Lekkoatletyczne”.

Teraz to dla niego ma odbyć się memoriałowy mityng. Dodatkowo powstać ma też tablica pamiątkowa, która ma zostać odsłonięta podczas memoriału.Pod uwagę brany był też mural.

Lista konkurencji Memoriału Tadeusza Cygańskiego jest na razie nieznana. Z pewnością nie zbraknie rywalizacji dzieci i młodzieży, ale organizatorzy chcieliby też zaprosić też znane postaci.

– To najlepszy sposób, by na sportowo upamiętnić naszego kolegę. Zbiórka trwa. Mamy otrzymać niewielkie wsparcie z Urzędu Dzielnicy. Ale żeby przeprowadzić imprezę, w samej zbiórce potrzebujemy minimum 7 tys. zł. Chcemy zaprosić kilka znanych osób, zobaczymy, czy będzie im odpowiadał termin zawodów – mówi trenerka Dorota Lewandowska z klubu MKS Syrena, inicjatorka zbiórki.

Memoriał Tadeusza Cygańskiego zaplanowano na 29 maja. Jak usłyszeliśmy, ma być to impreza cykliczna i otwarta. Jak do tej pory udało się zebrać blisko 3 tys. zł z 15 tys. zł stanowiących jej cel. Pieniądze wpłacać można jeszcze przez pięć dni.

Strona zbiórki: TUTAJ

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce