Zdobądź szczyty Beskidu Wyspowego na nartach biegowych

 

Zdobądź szczyty Beskidu Wyspowego na nartach biegowych


Opublikowane w śr., 18/12/2013 - 12:35

Trwają zapisy na Drapę 2014, czyli cykl czterech wycieczek na nartach biegowych typu backcountry. Takie narty są nieco szersze od tradycyjnych biegówek i lepiej sprawdzają się w górskich warunkach.

Osoby, które takowego sprzętu nie posiadają, mogą je wypożyczyć w bazie Drapy, w miejscowości Dobra. W drugiej edycji imprezy organizatorzy przewidzieli wycieczki o różnym stopniu trudności. Za każdym razem biegacze spędzają na mrozie od 4-6 godzin.

18 stycznia odbędzie się wycieczka z instruktorami telemarku, którzy będą uczyć techniki zjeżdżania z wolną stopą.

1 i 2 lutego organizatorzy zapraszają przyjezdnych, rodziny z dziećmi i początkujących. W sobotę przewidziany jest cały dzień na nartach i małe przyjęcie w bazie imprezy, a w niedzielę można zabrać dzieci na trasę dostosowaną do możliwości osób na wczesnym etapie nauki. Istnieje też możliwość skorzystania z noclegu w cenie 35 zł.

Dla odmiany 16 lutego Drapa dostarczy satysfakcji bardziej zaawansowanym biegaczom i uczestnikom poprzedniej edycji wycieczek. Trasa będzie trudniejsza.

Na razie organizatorzy nie zdradzają przebiegu tras, ale na pewno drogi na szczyty prowadzą po leśnych duktach i szlakach pieszych oraz rowerowych. W każdej wycieczce może wziąć udział ok. 40 osób, a uczestnictwo jest płatne. Tegoroczna edycja odbywa się bez wsparcia funduszy unijnych, dlatego wpisowe na pojedynczą wycieczkę wynosi 15zł (lub 50 z wypożyczeniem sprzętu). W ramach opłaty można się spodziewać ciepłego posiłku i napojów.

Regulamin:

http://zimowybeskidwyspowy.pl/drapa/regulamin.html

Zapisy i informacje:

http://www.zimowybeskidwyspowy.pl/aktualnosci,46.html

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce