Zimowy Maraton Bieszczadzki: Standard drogi - „biały asfalt”

 

Zimowy Maraton Bieszczadzki: Standard drogi - „biały asfalt”


Opublikowane w czw., 08/01/2015 - 08:55

Ponad 1250 drużyn weźmie udział w losowaniu miejsc startowych na Bieg Rzeźnika. Zwycięzców poznamy 13 stycznia. Wcześniej organizatorzy z OTK Rzeźnik zapraszają na Zimowy Maraton Bieszczadzki.

Wczoraj minął termin zapisów na jedne z najbardziej prestiżowych zawodów ultra w Polsce. – Spodziewaliśmy się ok 1000 zgłoszeń, jest więcej, więc chcemy zwiększyć pulę pakietów startowych do rozlosowania z 350 do ponad 400 – mówi dyrektor Biegu Rzeźnika Mirosław Bieniecki.

Zdaniem Bienieckiego lada dzień uruchomione zostaną też zapisy na Bieg Rzeźnika na raty. To nowy pomysł organizatorów bieszczadzkiej imprezy adresowana m.in. do tych, którzy nie będą mieć szczęścia w losowaniu.

Trasa Rzeźnika na raty będzie taka sama jak podczas tradycyjnych zawodów, ale startujący pokonają ją w trzech etapach: 1, 2, i 3 czerwca. – Przygotowaliśmy ok 160-170 pakietów startowych – mówi Bieniecki.

Organizator zachęca również do zapisywania się na 25 stycznia na Zimowy Maraton Bieszczadzki i Zimową Bieszczadzką Dychę. Zapowiada się niepowtarzalna, choć bardzo mroźna impreza. – W nocy przy gruncie było minus 30 stopni – mówi Bieniecki. Namawiam więc, by się dobrze, choć nie za ciepło ubrać, wziąć ze sobą folię NRC i założyć dobre buty, najlepiej z kolcami.

Bieniecki zapewnia, że profil trasy obu biegu nie będzie mieć charakteru górskiego. – Bliżej im raczej do klasycznego maratonu, moglibyśmy nawet wystąpić o atest, ale chyba nie ma takiej potrzeby. Tym razem nastawiamy się przede wszystkim na dobrą zabawę.

Zawodnicy pobiegną głównie stokówkami. – Nadleśnictwo Cisna obiecało przygotować je do biegu bez względu na warunki – twierdzi Bieniecki. – W gotowości będzie stać pług śnieżny. Standard drogi „biały asfalt” ma być zapewniony – dodaje.

Na uczestników czekają liczne atrakcje. W pakiecie startowych każdy znajdzie poza koszulką buff-a, będą też pamiątkowe medale i gadżet niespodzianka. – Na razie nie powiem co to jest, ale niejednemu może się on przydać podczas mroźnego wieczoru – śmieje się Bieniecki.

Nad startem w Bieszczadach powinni zastanowić się zwolennicy niedozwolonego wspomagania. Po zakończeniu biegu może zostać przeprowadzona wyrywkowa kontrola antydopingowa.

Zimowy Maraton Bieszczadzki zaplanowano na 25 stycznia. Więcej informacji w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce