Zmiany w trasie majowego 13. Cracovia Maratonu

 

Zmiany w trasie majowego 13. Cracovia Maratonu


Opublikowane w czw., 13/03/2014 - 10:18

Wszystko za sprawą remontu ulic prowadzonych mieście, a dokładnie w Nowej Hucie. Organizatorzy uspokajają - atrakcyjność biegu, który w nazwie ma hasło „Z historią w tle”, nie ucierpi.

– W mieście prowadzony jest remont ulicy Mogilskiej. Jest to istotna arteria między starą częścią Krakowa a Nową Hutą. Doszło tam do kilku zmian w organizacji ruchu dla pieszych oraz dla samochodów. W efekcie musieliśmy skorygować trochę trasę maratonu – poinformował nas Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

– Nie znikają oczywiście najbardziej atrakcyjne części trasy. Start i meta pozostają na Rynku Głównym. Zmiany dotyczą tylko kolejnych odcinków trasy – wskazał.

Zapewnił, że zmiana trasy nie wpłynie też na komfort biegu uczestników. – Staraliśmy się, żeby nowa trasa nie różniła się od poprzedniej pod względem stopnia trudności. Nie ingerowaliśmy w tego typu zmiany. W miniony weekend przeprowadzany był oficjalny pomiar trasy i otrzymaliśmy atest – podkreślił.  

Główny bieg 13. Cracovia Marathon odbędzie się 18 maja. Zawody rozpoczną się o godzinie 9:00. Obecna cena pakietu startowego to 113 zł.

W przeddzień zawodów odbędzie się 9. Mini Cracovia Marathon. Start nastąpi o godz. 15.00 z Al. 3-ego Maja na Błoniach Krakowskich. Uczestnicy będą mieli do pokonania jedno okrążenie długości 4219,5m.

Oficjalna strona zawodów

Rejestracja

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce