Znamy skład reprezentacji Polski na ME w Zurychu. „Liczymy na 10 medali”

 

Znamy skład reprezentacji Polski na ME w Zurychu. „Liczymy na 10 medali”


Opublikowane w pt., 01/08/2014 - 11:44

Aż 60 lekkoatletów będzie reprezentować Polskę w 22. Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, które w dniach 12 – 17 sierpnia odbędą się w Zurychu. W tym gronie jest 35 biegaczy.

To trzecia najliczniejsza polska drużyna w historii europejskiego czempionatu. W 1971 roku w Helsinkach o medale walczyło 65 naszych sportowców, Cztery lata temu w Barcelonie – 71. Z tych ostatnich zawodów Biało-Czerwoni przywieźli 9 krążków, a mistrzami świata zostali dyskobol Piotr Małachowski, kulomiot Tomasz Majewski i 800-metrowie Marcin Lewandowski (w tym samym biegu brąz zdobył Adam Kszczot).

Sternicy polskiej lekkoatletyki mają nadzieję, że ilość znów przełoży się w jakość. – Liczę, że nasi zawodnicy przywiozą z Zurychu 10 medali – mówi cytowany przez oficjalną stronę związku prezes PZLA Jerzy Skucha.

Kołem zamachowym polskiej reprezentacji znów będą specjaliści od konkurencji technicznych – młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Tomasz Majewski, tyczkarka Anna Rogowska czy skoczkinie wzwyż Justyna Kasprzycka i Kamila Lićwinko. Ale biegacze nie zamierzają im ustępować, co potwierdzili na zakończonych wczoraj w Szczecinie 90. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

Znakomitą formą imponuje 400-metrowiec Jakub Krzewina, który plasuje się w tej chwili na 4. miejscu w europejskich tabelach (dwa razy biegał w tym roku w czasie 45:11). Medal jest w zasięgu Polaka, bo lider tabel – Czech Pavel Maślak, jest kontuzjowany i do Szwajcarii nie pojedzie. Krzewina będzie też podporą sztafety 4x400m, której wszyscy członkowie zanotowali w Szczecinie czasu poniżej 46 sekund.

Znakomity czas w Szczecinie uzyskała także płotkarka Karolina Kołeczek -12:94. Tak szybko na 100m ppł. nie biegano w Polsce od 6 lat.

Tradycyjnie mocnym punktem biegowej drużyny będą 800-metrowcy Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, a także Angelika Cichocka (srebrna medalistka sopockich HMŚ). Mistrzowskie minimum w ostatniej chwili wywalczył sprinter Artur Noga. My liczymy na sukcesy maratończyków, w szczególności Henryka Szosta (na zdjęciu) i Yareda Shegumo (pobiegną jeszcze Błażej Brzeziński i Marcin Chabowski).

Skład Reprezentacji Polski na ME w LA Zurych 2014: ZOBACZ

red. / pzla.pl

fot. Orlen Warsaw Marthon

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce