Zostań Mikołajem i pobiegnij w Oleśnicy. Dla Marka

 

Zostań Mikołajem i pobiegnij w Oleśnicy. Dla Marka


Opublikowane w pon., 08/12/2014 - 16:08

To będzie niezwykły oleśnicki Bieg Mikołajkowy. Bieg bez pakietów startowych, określonego dystansu, medali i walki o zwycięstwo. Najważniejszy będzie Marek. Start w niedzielę 14 grudnia w samo południe.

– Chcemy pomóc naszemu koledze w powrocie do zdrowia po udarze mówi organizator imprezy Łukasz Zimniak prezes Klubu Biegacza Szerszeń Oleśnica. Dlatego opłatą startową za uczestnictwo w naszym biegu jest przelew – dodaje.

Pieniądze są Markowi bardzo potrzebne. Leczenie i rehabilitacja są kosztowne i bez wsparcia z zewnątrz biegaczowi trudno będzie szybko powrócić do zdrowia.

– Wyruszamy z Rynku i pobiegniemy w kierunku oleśnickich stawów – mówi Ziminiak. Tempo dostosujemy do każdego biegacza.

Organizatorom nie zależy, by impreza miała charakter profesjonalnych zawodów. – Myślimy bardziej o zorganizowanym treningu – twierdzi prezes Klubu Biegacza Szerszeń Oleśnica. – Przy stawach rozdzielimy się i każdy we własnym tempie pokona dowolny dystans.

Zimniak liczy na szerokie zainteresowanie wydarzeniem. – Podczas podobnej imprezy w Oleśnicy kiedy zbierane były pieniądze dla potrąconego przez samochód Artura Lewickiego przyszło ponad 120 osób. Wtedy do miasta przyjechali nawet biegacze z Wrocławia i Złotoryi. Mam nadzieję, że w niedzielę będzie podobnie.

Na razie swój udział w imprezie zapowiedzieli kibice Śląska Wrocław i piłkarze futbolu amerykańskiego miejscowego klubu Oleśnica Outlaws.

Bieg Mikołajkowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce