Zostań pomocnikiem Św. Mikołaja w Brzegu Dolnym

 

Zostań pomocnikiem Św. Mikołaja w Brzegu Dolnym


Opublikowane w śr., 19/11/2014 - 15:17

O tej porze roku Św. Mikołaj jest bardzo zajęty. Czekają na niego i dzieci i biegacze. Ci ostatni mogą mu jednak trochę pomóc. Wystarczy, że wezmą udział w I Dolnobrzeskim Crossie Mikołajkowym. Ten bieg organizują biegacze, których poruszyła historia Karola Bizonia. Karol jest bardzo młodym człowiekiem, który zmaga się z wieloma chorobami równocześnie i wymaga kosztownego leczenia.

– Karol mieszka w naszym mieście. Była tu już prowadzona akcja charytatywna na jego rzecz. Z tej okazji odbył się u nas mecz towarzyski Śląska Wrocław. Nie chcieliśmy, żeby jego sprawa została zapomniana i stąd pomysł zorganizowania biegu – mówi Ireneusz Kociołek, współorganizator imprezy, ultramaratończyk i triatlonista.

Bieg odbędzie się 6 grudnia, a do pokonania będzie 5km dla biegaczy i 4 km dla maszerujących z kijkami. W jednym i drugim przypadku organizatorzy nie narzucili limitu czasu na ukończenie crossu. Meta będzie otwarta, dopóki ostatni zawodnik jej nie przekroczy.

– Większa część trasy prowadzi alejkami parkowymi w różnym stanie. Od utwardzonych, po całkiem błotniste. Udało nam się również przygotować dwa odcinki specjalne poza alejkami. Na trasie będzie niewielka, chociaż trudna technicznie górka i fragment po zupełnych bezdrożach – wyjaśnia organizator.

Zapisy już trwają, ale można też dołączyć do startujących w dniu zawodów. Udział w imprezie jest bezpłatny, a chętni będą mogli wziąć udział w zbiórce wrzucając dowolną kwotę do puszki. W zamian, każdy uczestnik zbiórki otrzyma czapkę Mikołaja, zostanie więc oficjalnie pomocnikiem zapracowanego świętego. Kibice też mogą wziąć udział w zbiórce i skorzystać z posiłku.

Chociaż jest to pierwsza edycja biegu, za jej organizacją stoją doświadczeni biegacze i można mieć pewność, że zadbają o szczegóły.

– Bieg dla Karola to dopiero początek. Chcielibyśmy kontynuować cykl takich biegów charytatywnych, których celem będzie pomoc różnym osobom i instytucjom. Kolejny prawdopodobnie odbędzie się wiosną – mówi organizator.

Informacje i zapisy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce