Zupełnie nowa trasa ORLEN Warsaw Marathon - bez Ursynowa, Powsina i...


Opublikowane w śr., 20/03/2019 - 15:53

Znamy już trasę 7. ORLEN Warsaw Marathon. Ma ona zupełnie nowy przebieg w stosunku do dotychczasowych edycji. Jak informują organizatorzy, zmiany objęły aż 70% trasy. Impreza opuszcza Ursynów, Powsin i Wilanów.

Zupełnie nowa trasa królewskiego dystansu ORLEN Warsaw Marathon na pewno Was zaskoczy! – anonsują gospodarze OWM. – W tym roku pobiegniecie klimatycznymi ulicami Saskiej Kępy i jak co roku będziecie mogli także podziwiać zabytkowe Krakowskie Przedmieście – objaśniają najważniejsze zmiany.

– Na starcie spotkają się uczestnicy zarówno dystansu maratońskiego, jak i biegu OSHEE 10 km – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. – Wsłuchaliśmy się w sugestie biegaczy i wprowadziliśmy zmiany w trasie. W niektórych miejscach wiatr utrudniał utrzymywanie prawidłowego tempa biegu – mamy nadzieję, że ten problem w 2019 roku nie będzie miał miejsca. Królewski dystans w ramach ORLEN Warsaw Marathon, jest szybki i sprzyja biciu swoich rekordów. Mamy co prawda dwa podbiegi, ale również dwa zbiegi na 25 i 36 kilometrze – dodaje.

(kliknij by powiększyć)

Trasa 7. ORLEN Warsaw Marathon obejmuje dzielnice: Praga Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz. 

Zmagania, jak co roku, rozpoczną się na błoniach stadionu PGE Narodowego, skąd biegacze wystartują o godzinie 9:00. Limit czasu w maratonie to 5 godzin i 30 minut od strzału startera, a zawodnicy rozpoczną bieg w wybranej przez siebie podczas rejestracji strefie czasowej. 

Pierwsze kilometry maratonu są zlokalizowane wzdłuż Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego i alei Waszyngtona.

Cała trasa będzie przebiegać przez wiele malowniczych miejsc na mapie Warszawy tj. Saska Kępa, Powiśle, park Agrykola oraz jak co roku Stare Miasto – wszystko w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły. – ORLEN Warsaw Marathon pozostaje wierny idei Wisły jako rzeki ważnej dla wydarzenia – podkreślają organizatorzy.

Królewski dystans zakończy się na drugim brzegu, na błoniach stadionu PGE Narodowego.

– Trasa przebiega przez wiele głównych ulic stolicy, dlatego liczymy na mnóstwo kibiców, którzy jak co roku będą gorąco dopingować uczestników – podkreśla Jarosław Żórawski, twórca tegorocznych tras OWM.

Organizatorzy zaznaczają także, że trasa dla biegu OSHEE 10 km jest gotowa. Jej ogłoszenie nastąpi w przeciągu najbliższego tygodnia.

Źródło: ORLEN Warsaw Marathon


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce