Zuzana Hejnova nie przyjedzie do Sopotu

 

Zuzana Hejnova nie przyjedzie do Sopotu


Opublikowane w wt., 07/01/2014 - 09:19

– Trzymajcie za mnie kciuki, a wszystko będzie dobrze. Jestem pod dobrą opieką i wierzę, że jeszcze dostarczę wam wielu emocji – napisała na Facebooku gwiazda czeskiej lekkiej atletyki Zuzana Hejnova, po tym jak podczas sobotniego treningu uległa kontuzji.

Czeska biegaczka ćwiczyła bieg przed przez płotki, gdy poczuła nagły ból śródstopia. Po prześwietleniu okazało się, że doznała złamania kości i musi pozostać w praskim szpitalu na operacji. Chociaż ona i jej trener Dalibor Kupka są dobrej myśli i planują szybki powrót do treningów, jest pewne, że nie zobaczymy jej podczas Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie.

To duża strata dla rywalizacji na dystansie 400m ppł. bo Hejnowa przed kontuzją była w życiowej formie. Brązowa medalistka olimpijska, mistrzyni świata z Moskwy, rekordzistka Czech, zwyciężczyni Diamentowej Ligi w grudniu została wybrana najlepszą czeską lekkoatletką 2013 oraz sportowcem roku.

Dwudziestosiedmiolatka podczas startów używa swoich talizmanów. Do kieszeni wkłada kilka szczęśliwych kamieni, a w każdą podróż zabiera pluszowego misia Cestę. Mamy nadzieję, że towarzyszy jej teraz w szpitalu i szybko zobaczymy ją z powrotem na światowych bieżniach.

Do Halowych Mistrzostw Świata Sopot 2014 pozostało już mniej niż dwa miesiące. Spodziewamy się tam światowej czołówki lekkoatletów. Zobaczymy m.in. Meseret Defar i Shelly-Ann Fraser-Pryce.

IB

Fot. Facebook Zuzana-Hejnová-Official

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce