Zwycięska forma Magdy Łączak i Pawła Dybka! Polacy na podium Ultra Trail Mallorca

 

Zwycięska forma Magdy Łączak i Pawła Dybka! Polacy na podium Ultra Trail Mallorca


Opublikowane w wt., 22/04/2014 - 13:15

1600 zawodników z 34 krajów wyruszyło z Andratx na Majorce, by pokonać 110-kilometrowy dystans szóstej edycji Ultra Trail Mallorca. Trasa jest trudna, techniczna i górzysta. Wiedzie przez pasmo Sierra de Transmontana. Najwyższym szczytem tych gór jest Puig Major, wznoszący się na 1445m n.p.m. Najszybciej tę selektywną trasę pokonał Paweł Dybek i zrobił to w pięknym stylu prowadząc praktycznie od początku wyścigu. Na metę dobiegł po 11 godzinach i 50 minutach i 39 sekundach. Casey Morgan drugi zawodnik Ultra Mallorca miał 19 minut straty do Pawła, który rok wcześniej także stawał na podium tego biegu. Tyle, że wtedy był trzeci.

Hiszpańska wyspa była też miejscem drugiego z rzędu triumfu Magdy Łączak. Ona także objęła prowadzenie już na początku biegu i nie oddała miejsca liderki wyścigu, aż do mety. Magda jest w świetnej formie. Swój wynik sprzed roku poprawiła niemal o godzinę, a drugą na mecie Ulrike Striedrig wyprzedziła o prawie dwie godziny. W klasyfikacji generalnej zajęła 7 miejsce.

Jeden z uczestników biegu, Jose Manuel Barquero, który sam siebie nazwał  hiszpańskim Forrestem Gumpem, opisał swój udział w Ultra Mallorca następującymi słowami:

„Tuż przed wejściem na Plaça Major, przy kościele, znajduje się mały drogowskaz prowadzący w odwrotnym kierunku niż wiedzie trasa biegaczy kończących ultramaraton. Na tym znaku widnieje jedno słowo „gehenna”. To zbieg okoliczności, ale tłumaczy lepiej niż książki i artykuły, jakie cierpienie, muszą pokonać nawet najbardziej przygotowani zawodnicy, by osiągnąć swój cel”.

Tym bardziej gratulujemy Magdzie i Pawłowi zwycięstwa.

IB

fot. Magdalena Łączak i Paweł Dybek - Salomon Suunto Team

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce