Benzyna biegacza. 10 faktów o zielonej herbacie

 

Benzyna biegacza. 10 faktów o zielonej herbacie


Opublikowane w pt., 29/07/2016 - 09:19

Monika Kowal i Adam Paluszyńskiego spędzili 2 lata na badaniach wpływu zielonej herbaty i opracowaniu najlepszego sposobu jej parzenia. Odd zera stworzyli jedyny funkcjonalny i naturalny butelkowany napar w wygodnych butelkach pod nazwą SOTI Natural.

#wolnerodnikiwon

W ciągu 10 minut intensywnego treningu biegowego wytwarza się więcej rodników, niż w ciągu całej doby gdy trwonimy czas, np. siedząc przed telewizorem. Ceną za upragnioną poprawę naszej formy fizycznej jest nieuniknione produkowanie przez układ oddechowy wolnych rodników tlenowych.
Im więcej rodników tlenowych w organizmie, tym wolniej przebiegają procesy naprawcze. Tym szybciej starzeje się organizm. Tym trudniej następuje regeneracja sił po treningu. Wolne rodniki uszkadzają komórki organizmu, aby zminimalizować ich szkodliwy wpływ, należy wzbogać dietę o antyoksydanty. Jak się okazuje owoce czy warzywa zawierają niewielkie ilości antyoksydantów dlatego powstały naturalne napary SOTI Natural które zawierają trzy razy więcej antyoksyndatów niż w jagodach goji.

#parzeniemaznaczenie

To, czy w Twojej herbacie będą antyoksydanty zależy procesu zaparzenia. Często czytamy o roli długości i temperatury zaparzenia, ale oprócz tego ważne jest też naczynie, woda i zawartość w niej minerałów oraz szybkość wystudzenia, by zachować właściwości zielonej herbaty tj nie stracić cennych przeciwutleniaczy. Tworząc SOTI Natural okazało się, że nasz napar z liści zaparzony w 80 stopniach miał znikomą zawartość cennych antyoksydantów, stąd nasze rosnące zainteresowanie tym by stworzyć napar uwzględniający wszystkie 15 parametrów parzenia i naturalnie zamknięte w wygodnej butelce.

#zielonaherbata30minutprzedbiegiem

Każdy napar jest inny w zależności od liści, wody i innych parametrów. Dlatego tak ciężko zalecać zieloną herbatę do treningu bo zależy to składu naparu. Napar z zielonej herbaty SOI Natural na przykład nie zawiera kofeniny ani teniny, a dzięki naturalnej l-teaninie dostarcza mniej ekstremalnych spadków energetycznych niż kawa czy napoje z kofeiną.

#zielonaherbataspali

Jeśli napar zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy spowoduje, że w czasie wysiłku dojdzie do lepszego spalania tłuszczów i cukrów.

#zielonarzeźbi

Odpowiednio zaparzona zielona herbata jest bogata w katechiny, teaflawiny i tearubiginy, które mogą wpływać na gospodarkę insulinową przez co potencjalnie sprzyjają nie tyle zwiększaniu całkowitej masy ciała – co rozwojowi czystej tkanki mięśniowej.

#lisclisciowinierowny

Istnieje wiele gatunków zielonej herbaty, te z saszetek to sam pył herbaciany, który po zaparzeniu może mieć jedynie walory smakowe, ale nie będzie miał właściwości. Natomiast herbaty liściaste różnią się znacznie nie tylko smakiem po ich zaparzeniu ale też zawartością antyoksydantów, katechin i polifenoli.

Do naszego butelkowanego funkcjonalnego naparu wykorzystaliśmy mineralnej wody z gór Ali i liście Gyokuro, które rosną tylko w dwóch miejscach w Japonii i są przykrywane bambusowymi matami, które w konsekwencji mają więcej chlorofilu a mniej taniny (dzięki czemu herbata zyskuje słodszy, subtelniejszy smak, pozbawiony niemal zupełnie goryczki).

#japonskisekretdlugowiecznosci?

Japończycy nazywają zieloną herbatę eliksirem młodości i uważają, że picie od czterech do 10 filiżanek zielonej herbaty dziennie przedłuża życie człowieka średnio o trzy lata. Mimo to w Europie jeszcze do niedawna bezwzględnie panowała fermentowana herbata czarna. Na szczęście zielona kuzynka zyskuje coraz więcej zwolenników.

#nakacaidodrinków

Zielona herbata stanowi świetną bazę do drinków, ponieważ pobudza metabolizm. W połączeniu z ulubionym alkoholem może przedłużyć imprezę, ale też ograniczyć wieczorne spożycie cukrów, gdyż większość drinków jest na bazie słodzonych napojów bezalkoholowych. Odpowiednio zaparzona zielona herbata jest też znaną metodą „na zabicie” kaca.

#zielonanalato

Mechanizm działania polifenoli herbacianych polega z jednej strony na tłumieniu odpowiedzi zapalnej indukowanej promieniowaniem ultrafioletowym, z drugiej na zmniejszeniu produkcji reaktywnych form tlenu. W badaniach naukowy wykazano, że katechiny herbaciane hamują produkcję prozapalnych cytokin oraz zmniejszają nasilenie objawów takich jak zaczerwienienie czy pieczenie skóry, które często występują po dłuższym opalaniu. Jeśli niezbyt zachęcającą wydaje Ci się perspektywa popijania sobie w upalne dni gorącej herbaty, wiedz że napój ten znakomicie smakuje na zimno z lodem.

#zielonawtabletkach

Tableki zielonej herbaty mają chemicznie wytworzone substancje składowe zaparzonej zielonej herbaty często w wymiarze przekraczającym możliwości przyswojenia. Zaleca się zachowanie ostrożności w przyjmowaniu dużych dawek skoncentrowanych ekstraktów z zielonej herbaty, co zdarza się osobom odchudzającym się i stosującym rozmaite spalacze tłuszczu, zawierające w składzie ekstrakty z „green tea”. Popularnym zjawiskiem jest wielokrotne przekraczanie zalecanych przez producenta dawek w celu zwiększenia termogenicznego efektu suplementu. Taka praktyka na dłuższą metę może niestety okazać się po prostu niezdrowa i zdecydowanie lepiej wybrać naturalny napar zielonej herbaty.

#zielonatoniekoncentrat

Napoje o smaku zielonej herbaty czy z dodatkiem koncentratu z zielonej herbaty zawierają dużo chemicznych substancji, cukrów, słodzików natomiast nie zawierają parzonych liści a więc nie możemy liczyć w przypadku spożycia tych napojów na właściwości zielonej herbaty

------

SOTI Natural to jedyna butelkowana prawdziwie parzona zielona herbata z szlachetnych liści Gyokuro. Jedyny naturalny napój, poza wodą który nie zawiera cukru, dodatków chemicznych bądź słodzących. Przygotowana wg sposobu parzenia który jako jedyny zachowuje wszystkie właściwości zdrowotne zielonej herbaty a jest niedostępny w warunkach domowych. Dostępny m.in. w sklepach biegowych jak Sports Guru a także w najlepszych delikatesach, restauracjach i sklepach z zdrową funkcjonalną żywnością m.in. Organic Farma Zdrowia, Piotr i Paweł, Alma, Rossman, Hebe oraz stacjach BP.

Więcej informacji: 

Internet: TUTAJ i TUTAJ / Facebook: TUTAJ

Artykuł sponsorowany

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce