Im mocniejsze ciało, tym zdrowsze serce. Pamiętaj o ćwiczeniach

 

Im mocniejsze ciało, tym zdrowsze serce. Pamiętaj o ćwiczeniach


Opublikowane w sob., 28/05/2022 - 00:00

Mocniejsze ciało, tym zdrowsze serce. Pamiętaj o ćwiczeniach
Jeśli przez większość dni w tygodniu poświęcasz choć trochę czasu na energiczny spacer, trwający od 20 do 30 minut lub inne umiarkowane ćwiczenia, to fantastycznie - chwali "Harward Health".

- Jednak wiele osób zaniedbuje zalecenie w federalnych wytycznych dotyczących aktywności fizycznej, aby wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie co najmniej dwa dni w tygodniu.

Chociaż wytyczne nie sugerują konkretnego czasu, jaką należy poświęcić na ten wysiłek, dowody z nowego badania sugerują, że dobrym celem jest choćby 30 - 60 minut tygodniowo.

Opublikowane na początku tego roku w British Journal of Sports Medicine badanie zebrało dane z 16 wcześniejszych badań, aby stwierdzić, w jaki sposób różne rodzaje ćwiczeń mogą wpływać na długowieczność i ryzyko śmierci z powodu chorób serca lub innych schorzeń.

Naukowcy odkryli, że w porównaniu z osobami, które nie trenowały siłowo, ci, którzy wykonywali od pół godziny do godziny ćwiczeń budujących mięśnie tygodniowo, mieli od 10 do 17 proc. zmniejszenie ryzyka przedwczesnej śmierci. (opr, na podst. Stronger body healthier heart) Fot. Pixabay

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce