Jakie rady daje 99-letni biegacz? Przeczytaj

 

Jakie rady daje 99-letni biegacz? Przeczytaj


Opublikowane w wt., 24/05/2022 - 00:00

Jakie rady daje 99-letni biegacz? Przeczytaj

W zawodach lekkoatletycznych National Senior Games na Florydzie startowali ci, którzy w późnym wieku nie porzucili aktywności. Można zachować sprawność i ochotę do rywalizacji? Pewnie - oni byli tego najlepszym przykładem. Wnuki dopingowały ich z trybun - relacjonuje zawody "New York Times".

Dziennikarze zapytali biegaczy - seniorów o rady dla młodszych kolegów i koleżanek. Co powiedzieli ci, którzy mieli 75 do 99 lat? Bądź konsekwentny, bądź wytrwały i pozostań w ruchu - mówili najczęściej.

82-letni Walter Lancaster stwierdził, że po prostu lubi być aktywny i nie przewiduje,by miał zwolnić w najbliższym czasie. - Będę biegłł tak długo, jak to wytrzymają moje stawy - dodał. 

Lillian Atchley ma 93 lata i jak mówi,  trzeba mieć miłość do ścigania się, determinację, by po prostu to robić. Startowała we wszystkich konkurencjach - na 100, 400, 800 i 1500 w kategorii kobiet w wieku od 90 do 95 lat.

A co mówił 99-letni Roy Englert? Rada jednego z najstarszych uczestników Narodowych Igrzysk Seniorów, który startował na dystansie 400 metrów, kończąc go z czasem 3:35.47 jest łatwa do zapamiętania: Ruszaj się, ruszaj się, ruszaj się! (opr. na podst. NYT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce