"Jedzenie zmieniło moje bieganie". Piotr Uznański o współpracy z dietetykiem

 

"Jedzenie zmieniło moje bieganie". Piotr Uznański o współpracy z dietetykiem


Opublikowane w śr., 09/10/2019 - 12:33

Piotr Uznański to coraz bardziej liczący się zawodnik w polskich biegach górskich. W tym roku wygrał m.in. Drużynowy Bieg 7 Dolin 100 km (w zespole z Maciejem Dombrowskim i Kamilem Leśniakiem) na 10 TAURON Festiwalu Biegowym w Krynicy i triumfował na DFBG w Lądku-Zdroju na dystansie K-B-L 110 km, a w austriackim Mozart 100 km zajął piątą lokatę.

33-letni obecnie krakowianin kiedyś trenował sztuki walki (muay thai), a po zmianie sportowego wcielenia postanowił m.in. zadbać o swoje odżywianie. „Zawsze uważałem, że moja świadomość w tej dziedzinie stoi na przyzwoitym poziomie. Jako zawodnik sportów walki musiałem trzymać się pewnych limitów wagowych, ale wtedy nie korzystałem z pomocy specjalistów z zakresu dietetyki. Proces „robienia wagi” nie zawsze przychodził z łatwością. Teraz wiem, że wynikało to z braku wiedzy” - mówi Piotr Uznański w wywiadzie na blogu Poradni Dietetycznej Be ComplEAT.

Z tą właśnie poradnią Uznański nawiązał współpracę w maju tego roku. Twierdzi, że bardzo szybko wpłynęło to na jego wyniki sportowe i przyczyniło się do wymienionych wyżej sukcesów.

Dietetykiem prowadzącym Piotra Uznańskiego w poradni Be ComplEAT jest Bartosz Florczak, którego uczestnicy jubileuszowego Festiwalu Biegowego w Krynicy znają z Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze.

Ładowanie węglowodanów: hit czy mit? Jak prawidłowo je ladować przed startem

Bartosz Florczak wygłosił w Krynicy dwie prelekcje, poświęcone ładowaniu węglowodanów i wpływowi wysokości na funkcjonowanie organizmu biegacza górskiego.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce