Jeszcze w kwietniu święto podróżników w Bochni

 

Jeszcze w kwietniu święto podróżników w Bochni


Opublikowane w pon., 11/04/2022 - 23:02

Stowarzyszenie PRO-TUR zaprasza na Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N

Bochnia stanie się weekendową arenę podróżniczych opowieści z całego świata. W dniach 22-24 kwietnia br. odbędzie się Małopolski
Festiwal Podróżniczy 50°N. To druga edycja imprezy, która w przeciwieństwie do pierwszej wirtualnej odsłony, tym razem przybierze tradycyjną formę spotkań i prelekcji.

Nazwa festiwalu - 50°N – choć może wydawać się tajemnicza, pochodzi od szerokości geograficznej, którą wyznaczają równoleżniki. To właśnie 50 równoleżnik szerokości geograficznej północnej przebiega m.in. przez Małopolskę i takie miasta jak Zator, Bochnię, Kraków, Wieliczkę i Tarnów.

Wybór tegorocznej lokalizacji wydarzenia padł na Bochnię – najstarsze miasto jednego z najatrakcyjniejszych regionów kraju. To będzie niezapomniany weekend!

Festiwal 50°N wystartuje wczesnym rankiem z Wielką Lekcją Geografii, w której wezmą udział uczniowie bocheńskich szkół. A główne wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w piątkowy, sobotni i niedzielny wieczór w Kinie Regis. Program imprezy jest niezwykle bogaty, a miejsca, w które zabiorą widzów festiwalowi goście pozwolą przenieść się w ciekawe i jednocześnie piękne zakątki globu.

W ciągu trzech dni będzie można zetknąć się z różnymi tematami, kulturami, smakami, a także poznać nietuzinkowe sposoby patrzenia na świat i odkrywania go. Będzie wyjątkowo i różnorodnie. Swoje prelekcje będą mieli m.in. Ewa Wachowicz – opowie o zdobywaniu Korony Wulkanów Ziemi,

Tomasz Gorazdowski ukaże Nową Zelandię z naciskiem na Władcę Pierścieni, Marta Załogowska i Maciej Tront – odkryją uroki podróży FolkAround oraz Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski – podsumują swoją 10-letnią rowerową podróż dookoła świata. Natomiast Eleonora i Andrzej Mellerowie pokażą Afganistan z perspektywy podróży kamperem.

Na scenie pojawi się także Jasiek Mela, najmłodszy i pierwszy niepełnosprawny zdobywca obu biegunów Ziemi, który udowodni, że „niemożliwe” to tylko wymówka. W programie nie zabraknie także górskich akcentów. Uczestnicy będą mogli wysłuchać opowieści Piotra Pustelnika, jednego z najlepszych himalaistów, zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum.

Organizatorem Festiwal jest Stowarzyszenie PRO-TUR, zaś jego współorganizatorem - Kino Regis. Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook  oraz na stronie internetowej www.50n.pl. Fot. UMWM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce