Karnet do fitness klubu to większa aktywność

 

Karnet do fitness klubu to większa aktywność


Opublikowane w wt., 28/02/2017 - 08:39

Zbliżająca się wiosna to czas, gdy o aktywności fizycznej zaczyna myśleć więcej osób. Zdaniem naukowców jest prosty sposób, by uzyskać swoje cele w zakresie treningu aerobowego i siłowego - kupno karnetu do fitness klubu.

Ludzie, którzy taki karnet mają, ćwiczą więcej niż inni. Ten fakt nie zaskoczył naukowców, podobnie jak zdrowszy układ krążenia. Zaskakująca była za to różnica pomiędzy ćwiczącymi w klubach i grupą kontrolną (201 osób). Właściciele karnetu byli 14 razy bardziej aktywni w zakresie ćwiczeń aerobowych i 10 razy w przypadku ćwiczeń siłowych. Rezultat był taki sam, bez względu na wiek, płeć i wagę.

Rekomendowana aktywność powinna trwać 150 minut w tygodniu lub 75 minut, gdy jest intensywna. Dobrze jest również przeznaczyć 2 dni na ćwiczenia siłowe. Te niewygórowane cele aerobowe osiąga jedynie połowa Amerykanów, siłowe zaledwie 20 proc. Jednak, gdy naukowcy porównali dane 204 bywalców fitness klubu i grupy kontrolnej, okazało się, że 75 proc z nich wypełnia zalecenia, podczas gdy w grupie poza karnetem udaje się to tylko 18 proc. Klubowicze spędzają na aktywności aerobowej nawet 300 minut w tygodniu.

Członkostwo w klubie oznacza też większą aktywność w codziennym życiu. Według autorów badania głównym powodem zapisywania się do klubu jest chęć utraty wagi i rzeczywiście zobowiązani do ćwiczeń karnetem, byli szczuplejsi, a przy okazji stają się również zdrowsi. Szeroka oferta klubów powinna zainteresować tych, którzy dopiero próbują zwiększyć poziom aktywności w swoim życiu, ale przyda się także tym biegaczom, którzy niechętnie uzupełniają biegi o ćwiczenia siłowe.

IB

źródło


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce