Nie każdy stanik sportowy służy do biegania

 

Nie każdy stanik sportowy służy do biegania


Opublikowane w pt., 27/09/2013 - 14:22

Podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy stoisko ze stanikami sportowymi linii Shock Absorber cieszyło się dużą popularnością. Biegaczki przymierzały, kupowały, ale też zadawały pytania. Czy naprawdę potrzebujemy staników do biegania? Czy one się czymś różnią od staników do jogi? Czy stanik bez fiszbin spełnia swoją rolę? Niestety nie wszystkie zainteresowane panie miały okazję usłyszeć odpowiedzi ekspertek firmy AB OVO Lingerie. Dlatego poprosiliśmy Emilię Staniszewską, kierownika PR i marketingu o zaspokojenie naszej ciekawości.

Czy naprawdę potrzebujemy stanika sportowego, czy to tylko kolejny gadget biegowy, który wypada mieć?

 Stanik sportowy naprawdę jest potrzebny kobietom. Biust składa się z tkanki tłuszczowej, łącznej i więzadeł. Nie ma anatomicznej ochrony. Podczas treningu mniejszy biust pokonuje drogę do 450 m, a większy ponad 1,5 km. Mniejsza pierś odbija się od ciała o ok. 4 cm, a większa nawet do ok. 14 cm. Jest to ogromne obciążenie dla kręgosłupa i powoduje ból. Piersi narażone są na wstrząs i drgania. Wiele kobiet chciałoby uprawiać sport, ale właśnie z tego względu rezygnuje. Dobrze dobrany stanik może zdziałać cuda.

Czy każdy stanik sportowy nadaje się do biegania?

Nie. Panie uprawiające sport muszą brać pod uwagę jego intensywność. Nasza firma ma 8 różnych modeli i mają one różne właściwości. Jeśli chodzi o bieganie, to możemy się pochwalić, jedynym tak wysoce wyspecjalizowanym produktem. Shock Absorber Run Bra różni się od innych.  Wnętrze tego modelu pozbawione jest szwów i wykonane z bardzo delikatnego materiału.  Ma też większe ramiączka i bardzo ścisłą gumkę. Stanik ma także dwa zapięcia. To działa trochę jak uprząż. Zapięcia są na górze i na dole i bardzo dobrze prostują sylwetkę, ale nie ograniczają ruchu.

Czy inne modele tego nie mają?

Stanik polecany przez nas na siłownię, ma zapięcie umiejscowione dużo niżej niż model do biegania. Ma także mniejsze wycięcie pod pachami i luźniejszą gumkę pod biustem. Z kolei stanik wybierany przez panie uprawiające sporty walki, został wyposażony w ochronne gąbki. Takie rozwiązanie nie sprawdziłoby się w sportowej bieliźnie biegaczek. Gąbki powodowałyby intensywniejsze pocenie.  Model dla biegaczek ma dobry system odprowadzania wilgoci.

Nie ma jednak fiszbin. Czy ich brak nie ma wpływu na podtrzymywanie biustu?

Kobiety często nie wierzą, ze biustonosz bez fiszbin może utrzymać biust. To jest kwestia konstrukcji, nad którą firma pracuje już 19 lat. Zresztą ten brak fiszbin ułatwia przechowywanie stanika.  Skoro nie ma wyprofilowanej miseczki, można go dowolnie zwinąć i wsunąć do torby treningowej lub do szuflady. Nic się nie odkształci.

Górne zapięcie stanika jest plastikowe i leży bezpośrednio na skórze. Czy to się nie odciśnie na ciele?

Pod żadnym pozorem. Ten stanik powstaje w oparciu o wyniki badań nad ruchem kobiety. Dobrze dobrany i wyregulowany stanik pozostawia ciało bez otarć i urazów. Drugie zapięcie jest podszyte i nie ma możliwości podrażnienia pleców. System regulacji pozwala go dobrze ułożyć i gwarantuje, że nic nam się nie otworzy i nie wypnie podczas biegu.

Jak długo Run Bra zachowuje swoje właściwości? Czy traci je po kilku praniach?

Zachowuje swoje właściwości ochronne przez mniej więcej 2 lata. Powinien być prany w temperaturze 30 stopni. Biały kolor nie żółknie, kolorowe staniki nie farbują. Ze względu na system odprowadzania wilgoci i użyte materiały, bardzo szybko schnie.

Dziękujemy za informacje.

Jeśli macie jakieś pytania, których nie zadaliśmy, chętnie to nadrobimy. Co jeszcze chciałybyście wiedzieć o stanikach do biegania?

IB 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce