Od czego zacząć bieganie. Posłuchaj tych rad

 

Od czego zacząć bieganie. Posłuchaj tych rad


Opublikowane w pt., 19/08/2022 - 23:11

Jak zacząć bieganie? Otóż zacznij od lekarza sportowego, zwłaszcza, jeśli odczuwasz ból podczas chodzenia. Czego będziesz jeszcze potrzebował/a? Bieganie wymaga stosunkowo niewiele pod względem sprzętu. Jasne, jest mnóstwo drogich akcesoriów, którymi biegacze mogą się popisywać, ale początkujący mogą (i prawdopodobnie powinni) obejść się bez tego.

No, ale jednym z elementów wyposażenia, które zasługują na czas i uwagę, są twoje buty.  Chociaż wydaje się to dziwne, eksperci są jednomyślni w swoich radach - odwiedź specjalistyczny sklep biegowy by ocenić chód – jak poruszają się twoje nogi podczas biegania – i wypróbować buty zalecane w zależności od potrzeb ciała i wsparcia.

Na przykład, jeśli twoja kostka skręca się w dół i do wewnątrz gdy robisz krok – specjaliści w sklepie będą w stanie to rozpoznać podczas chodzenia i polecić buty o większej stabilności i wsparciu.

Dobra para butów może stać się różnicą między udanym startem a cierpieniem. Większość sklepów, przed zakupem, pozwala na bieganie przez kilka minut na bieżni w sklepie, na ulicy lub na parkingu, a wiele z nich ma hojną politykę zwrotów.

 Zatem nie spiesz się, wybierz but w oparciu o to, jak się czujesz, a nie jak wygląda (rozmiar różni się w zależności od marki, a niektóre mogą być mniejsze niż inne). Jeśli nie mieszkasz w pobliżu sklepu dla biegaczy, zaplanowanuj wirtualne dopasowanie, aby profesjonaliści mogli zaproponować Ci odpowiednie buty. {opr. wg. .womensrunning.com) Fot. Frepik

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce