Sportowe „Championy Powiatu Gorlickiego” 2022 rozdane

 

Sportowe „Championy Powiatu Gorlickiego” 2022 rozdane


Opublikowane w wt., 21/06/2022 - 14:03

Sportowe „Championy Powiatu Gorlickiego” 2022 rozdane

W Gorlicach rozdane zostały sportowe „Championy Powiatu Gorlickiego”. Nagroda jest uhonorowaniem ludzi promujących sport w powiecie gorlickim, poświęcającym czas zawodnikom oraz dbających o promowanie zdrowego stylu życia.

- Nagroda ustanowiona została w roku ubiegłym i przyznawana jest w sportach olimpijskich i nieolimpijskich. Ziemia gorlicka to nie tylko urokliwe miejsca i piękne krajobrazy. To przede wszystkim wspaniali i zdolni ludzie, zawodnicy, trenerzy, społecznicy. To właśnie Wasze zaangażowanie w pracę sprawia, że osiągane wyniki są  na bardzo wysokim poziomie i dają satysfakcję nam wszystkim. Dziękuję Państwu, za Waszą pracę i życie pełne pasji - mówiła podczas gali Maria Gubała, starosta gorlicki.

Sportowe „Championy Powiatu Gorlickiego” 2022 rozdane

Statuetki przyznano w dziewięciu kategoriach, a nam jest szczególnie miło, że wśród nagrodzonych znalazło się dwóch lekkoatletów, sympatycy biegania oraz wieloletni organizator Gorlickiego Biegu Sylwestrowego.

Sportowcem Roku został Michał Zieleń. W 2021 r. zdobył trzy złote medale Mistrzostw Polski U-20 w lekkiej atletyce: Wywalczył awans i uczestniczył w Mistrzostwach Europy U-20 w lekkiej atletyce organizowanych w Tallinie w Estonii oraz w Mistrzostwach Świata U-20 w lekkiej atletyce w Nairobi w Kenii. Startował w barwach klubu ULKS Technik Trzcinica, a obecnie jest zawodnikiem CWKS Resovia Rzeszów. Jego przepis na zwycięstwo jest następujący.

Sportowe „Championy Powiatu Gorlickiego” 2022 rozdane

- Do osiągnięcia sukcesu potrzeba wiele wysiłku oraz wyrzeczeń. Nie od razu będzie się na szczycie, ale należy dalej uparcie dążyć do celu i spełniać marzenia. Cierpliwość jest jedną z najważniejszych cech sportowca – mówi Michał Zieleń.

  • Trenerem Roku został Tomasz Mordarski z Gorlickiego Klubu Sportów Walki, który również uczestniczy w różnego rodzaju imprezach biegowych na różnych dystansach.
  • Sportową Imprezą Roku został Wyścig Górski Magura Małastowska.
  • Odkryciem Roku został Dawid Tajak zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki.
  • Sportowym Działaczem Roku wybrano Marka Sitka prezesa Automobilklubu Bieckiego.
  • Sponsorem Roku został Damian Grądalski, główny sponsor Gorlickiego Klubu Sportów Walki.
  • Sportowcem Roku w kategorii "Sprawni inaczej" został Damian Ligęza zawodnik sekcji lekkoatletycznej w Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych START. Od kilku lat jest członkiem Paralekkoatletycznej Kadry Polski.
  • Drużyną Roku wybrano Automobilklub Biecki.
  • Osobowością sportowa powyżej 50 roku życia został Augustyn Jamro. Związany z gorlickim sportem i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gorlicach od wielu. Między innymi organizował Gorlicki Bieg Sylwestrowy od pierwszej edycji, aż do czasu przejścia na emeryturę

(Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce