Wrocław: Akademia Maratonu zaprasza na wykład o diecie biegacza

 

Wrocław: Akademia Maratonu zaprasza na wykład o diecie biegacza


Opublikowane w śr., 02/07/2014 - 14:01

W niedzielę 6 lipca prelegentem wrocławskiej „Akademii Maratonu” bedzie prof. dr hab. Jadwiga Biernat z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wykład pt. „Stan odżywiania, a stan zdrowia” będzie dotyczył codziennej diety biegacza. Pani profesor opowie też o tym, co jeść przed wysiłkiem, w trakcie i po jego zakończeniu.

Spotkanie zaplanowano na godz. 8.00 w sali wykładowej 2/8 w budynku P-4 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (teren Stadionu Olimpijskiego).

To nie jedyny wykład dotyczący żywienia w programie „Akademii”. 24 sierpnia dr hab. inż. Monika Bronkowska poprowadzi wykład pt. „Podstawowe zalecenia żywienia w długotrwałym wysiłku fizycznym”.

Prof. dr hab. Jadwiga Biernat pracuje w Katedrze Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest specjalistką w zakresie badań jakości odżywczej i zdrowotnej żywności (wykrywanie zanieczyszczeń toksycznych w żywności) oraz oceny sposobu żywienia i stanu odżywienia w populacjach ludzi zdrowych i chorych w aspekcie występowania u nich żywieniowych czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych lub możliwości zastosowania skutecznej dietoterapii. Zajmuje się także badaniem skutków interakcji pomiędzy lekami a składnikami odżywczymi i nieodżywczymi pokarmów oraz oceną współoddziaływania składników aktywnych suplementów diety i składników pokarmowych.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce