Za nami półmetek tegorocznej rywalizacji w Lidze Biegowej

 

Za nami półmetek tegorocznej rywalizacji w Lidze Biegowej


Opublikowane w śr., 06/07/2022 - 08:41

Za nami półmetek tegorocznej rywalizacji w  Lidze Biegowej

Liga Biegowa to darmowa inicjatywa, która zrzesza ponad 9000 sportowców-amatorów. Wystarczy się zarejestrować i regularnie brać udział w imprezach biegowych, rozgrywanych na dystansach: 5 km, 10 km, półmaraton i maraton.

Twoje wyniki z zawodów przeliczane są na punkty i w ten sposób powstają rankingi, w których możesz rywalizować z biegaczami z całej Polski! Najbardziej aktywni uczestnicy Ligi otrzymują wyjątkowe, spersonalizowane medale. Rejestracja trwa!

To już szósty sezon Ligi Biegowej. Obecnie w zabawie bierze udział 9000 uczestników, łącznie pokonali oni ponad 6 mln kilometrów! To sprawia, że Liga Biegowa jest największą w Polsce rywalizacją tego typu. Na dodatek całkowicie darmową i dostępną dla każdego – bez
względu na kondycję, wiek i miejsce zamieszkania.

Na czym polega Liga Biegowa?
Uczestnicy startują w wybranych przez siebie zawodach biegowych. Uzyskane wyniki automatycznie „wpadają” również na ich ligowe konta i są zamieniane na punkty. Wraz z końcem sezonu wyłaniamy zwycięzców.

Nagrody, w postaci spersonalizowanych medali, otrzymuje co roku ponad 50 zawodników. Klasyfikacja odbywa się bowiem nie tylko w kategorii open, ale również z podziałem na płeć i wiek. Wygrywają nie tylko osoby najszybsze, ale przede wszystkim – najwytrwalsze.

Zabawa trwa cały rok. Zapisać się można w dowolnym momencie. Jednak robiąc to przed końcem września, weźmiemy pod uwagę uzyskane przez Ciebie wyniki od początku roku 2022.

Połowa rywalizacji za nami
Chociaż wszystko się może jeszcze wydarzyć, to powoli wyłaniają się liderzy rankingów open. Obecnie prowadzi Daniel Mikielski, który tylko w tym roku wziął udział już w ponad 40 imprezach biegowych. Ponadto jest piekielnie szybki. Jego najlepszy tegoroczny wynik na dystansie 5 km wynosi 17 minut i 47 sekund.

Wśród pań obecnie na prowadzeniu jest Katarzyna Śpitalniak, która startuje głównie na dystansach 5 i 10 km. Biegaczce dosłownie depcze po piętach Sylwia Mroczek. W rywalizacji drużynowej przoduje Drużyna Ku Pamięci Wiesia Chojniaka. Dynamicznie przedstawia się sytuacja w rankingach wiekowych i z podziałem na płeć. Przed nami lato oraz jesienny sezon startowy, więc trudno przewidzieć, kto w tym roku zgarnie
medale. Punkty są zliczane bowiem do ostatniego dnia tego roku.

Charytatywny wymiar Ligi Biegowej
W tym sezonie Liga Biegowa to również realna pomoc młodym sportowcom. A wszystko to dzięki akcji Wybiegaj w Przyszłość z Oshee. Zasady są banalnie proste. Wybiegane przez uczestników kilometry Organizatorzy Ligi przekuwają się nie tylko na punkty, ale również, we współpracy z marką Oshee, na… dobro.

Każde 20 kilometrów przekłada się na 1 butelkę wody lub napoju witaminowego Oshee dla potrzebujących młodych zawodników. Napoje te zostaną następnie przekazane do klubów lekkoatletycznych, z których zawodnicy zgłosili się do Programu Stypendialnego „Wybiegaj w
Przyszłość” – spośród nich zostało wyłonionych 16 klubów, do których trafi wsparcie Oshee.

Warto wspomnieć, że Fundacja Zdrowy Ruch to jednocześnie organizator Ligi Biegowej. Jak dotychczas uczestnicy Ligi Biegowej „wybiegali” łącznie 9919 butelek napojów. Wszystkie zostaną przekazane młodym talentom! (źródło: materiały prasowe)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce