1. Półmaraton Górski Szlakiem Uzdrowiskowym

 

1. Półmaraton Górski Szlakiem Uzdrowiskowym


Informacje:

Sezon: 2013-2014

Data: 
25-05-2014 (ndz.)

Miejsce: 
Jedlina-Zdrój

Dystans: 
22 km (zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów)

Klasyfikacja: Najlepszy Góral

Opis wydarzenia:

Jedlina-Zdrój wraz z pobliskim Szczawnem-Zdrój tworzą wyjątkowy kompleks uzdrowiskowy otaczający Wałbrzych, będąc zielonymi płucami dla okolicy. W tych pięknych rejonach spotkają się biegacze górscy na XII. edycji Biegu Szlakiem Uzdrowiskowym.

Świat nie stoi w miejscu, wszystko się zmienia więc będą i zmiany w organizacji tej imprezy w porównaniu do poprzednich edycji. Nie zmienią się do zdobycia dwie pobliskie góry Kamienna i Dłużyca. Dzięki temu z wysokości 600m n.p.m. będzie można oglądnąć okolicę a sam bieg utrzyma charakter górski.

Historia biegu:

Bieg organizowany jest od lat przez miejscowe organizacje kulturalno - sportowe, takie jak Centrum Kultury, Jedlińskie Towarzystwo Sportowo – Turystyczne a od niedawna także przy zaangażowaniu członków drużyny „TeMMPo” z wałbrzyskich zakładów Toyota. Od samego początku ideą biegu jest promocja zdrowego trybu życia oraz walorów uzdrowiskowych miasta Jedlina-Zdrój.

Dlaczego warto wybrać się akurat na ten bieg?

Dzięki swojej kameralności panuje tutaj wyjątkowa atmosfera. Biegacze mogą się zmierzyć z niełatwą trasą, która wg planów ulegnie niewielkim zmianom aby jeszcze lepiej oddać magię uzdrowiskowej Jedliny-Zdrój. Bieg ma charakter anglosaski z kilkoma trudnymi podbiegami, ale są też odcinki płaskie. Start i meta ulokowane są w bardzo dogodnym miejscu, na terenie kompleksu sportowego z zapleczem sanitarnym.

Dystans zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów: 22 km

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce