10. Bieg Wedla: Zapisz się zanim będzie za późno

 

10. Bieg Wedla: Zapisz się zanim będzie za późno


Opublikowane w śr., 26/11/2014 - 12:04

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się zapisy do Biegu Wedla, czyli najsłodszego biegu w naszym kraju. W styczniu odbędzie się już dziesiąta edycja tej imprezy, a z okazji jubileuszu zwiększono limit uczestników. Bieg zaplanowano na 31 stycznia.

Rejestracja rozpocznie się w piątek 28 listopada o godzinie 12. W puli będzie 800 miejsc dla dorosłych oraz 150 dla dzieci. W porównaniu z ubiegłym rokiem pula pakietów w biegach głównych została zwiększona więc o 150 osób.

– Jest to nasza odpowiedź na zainteresowanie imprezą. Dotychczas rejestracje kończyły się długo przed biegiem. Postanowiliśmy więc namówić sponsora, by zwiększyć pulę miejsc. Chcielibyśmy, by razem z imprezami towarzyszącymi, w Parku Skaryszewskim pojawiło się ponad 1100 osób – powiedział nam Andrzej Krochmal, organizator biegu.

Organizatorzy stołecznego biegu racjonalnie podchodzą do swoich obowiązków. – Od ostatniej edycji do biegu dzieci mamy wpisowe w wysokości 5 zł. Wcześniej udział był bezpłatny, ale z tego co obserwujemy, jak coś jest darmowego, to nie ma kontroli nad tym kontroli. A my chcemy, żeby biegi były przemyślane, dopracowane – stwierdza Andrzej Krochmal.

Bieg Wedla to pozycja ruchoma w kalendarzu polskich biegów. Zawody rozgrywane są w ferie zimowe. W tym roku bieg odbywał się pod koniec lutego. W przyszłym odbędzie się zaś 31 stycznia.

Na uczestników tradycyjnie czekać będą cztery trasy. Dwie dla dzieci i młodzieży o długości 200 i 1800 metrów oraz dla dorosłych 5,5 i 9 km. W ramach jednego wpisowego można wystartować na dwóch dystansach. W ubiegłym roku doskonale skorzystali z tego prawa Wojciech Kopeć oraz Dominika Wiśniewska-Ulfik, wygrywając (gościnnie) po dwa biegi.

Co roku zapisy do Biegu Wedla cieszą się dużą popularnością. – Zawsze traktowaliśmy imprezę jako przygotowanie do sezonu biegowego. Nasza trasa nie ma pełnych 10 km. Jednak kiedyś założyliśmy, że jeśli zsumujemy te 9 km i złe zimowe warunki atmosferyczne, to wysiłkowo wyjdzie nam pełen dystans (śmiech). Ostatnio jednak mamy łagodniejsze zimy, w efekcie regularnie poprawiane są rekordy trasy we wszystkich kategoriach wiekowych. Gdy zaczynaliśmy 10 lat temu to nie było tego boom'u na bieganie. Teraz, dzięki chyba atmosferze, mamy swoje miejsce w kalendarzu wielu biegaczy – cieszy się Andrzej Krochmal.

Sam Bieg wyrósł ze spacerów z mapą, dlatego w ramach imprezy dodatkowo odbędzie się marsz na orientację. – Marsz odbywa się w czterech grupach wiekowych. Jest on skierowany głównie do zawodników początkujących i młodzieży. Najdłuższa trasa będzie miała 4-5 km. Przygotowujemy wariant dla typowych turystów, trasy nie trzeba będzie pokonywać biegiem i męczyć się z łamigłówkami nawigacyjnymi. Całość może potrwać nawet 100 minut i biegacze szybciej skończą rywalizację niż orientaliści pokonają swoją trasę – wskazuje organizator.

W związku z jubileuszem imprezy, organizatorzy szykują niespodzianki. Na pewno nie zabraknie gorącej czekolady oraz specjalnie ozdabianych torcików dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników, rozdawanych w drodze losowania. Palce lizać!

Bieg Wedla na głównym dystansie 9 km zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w sezonie 2014/15. Uzyskany wynik można zapisać w tabelach klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Podczas samych zawodów będziecie mogli zapisać się ze zniżką na 6. PZU Festiwal Biegowy (11-13 września 2014), który zwieńczy nasz cykl.

10. Bieg Wedla w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce