13. PZU Bieg Trzech Kopców: zapisy od 3 czerwca – nie przegap!


Opublikowane w wt., 14/05/2019 - 09:15

Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do 13. PZU Biegu Trzech Kopców nastąpi 3 czerwca (poniedziałek). Impreza odbędzie się 29 września i będzie drugą odsłoną Królewskiej Triady Biegowej w 2019 r. i jedną z pierwszych w Lidze Festiwalu Biegowego w sezonie 2019/20.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

13. PZU Bieg Trzech Kopców odbędzie się 29 września 2019 roku. Przyjmowanie zgłoszeń drogą internetową rozpocznie się 3 czerwca. W tym roku limit uczestników został zwiększony do 3500 osób. Warto pospieszyć się ze zgłozeniem, bo w 2018 r. zapisy trwały... 5 godzin.

Wraz z 18. PZU Cracovia Maraton (28 kwietnia) i 6. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim (13 października) 13. PZU Bieg Trzech Kopców tworzy Królewską Triadę Biegową 2019. Bieg zaliczany jest też do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy góral”.

Zapraszamy do Krakowa!

Oficjalne wydarzenie na facebooku: TUTAJ

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce