14. Poznań Maraton już w niedzielę. Kto wygra?

 

14. Poznań Maraton już w niedzielę. Kto wygra?


Opublikowane w pt., 11/10/2013 - 13:16

Joel Kosgei  Komen wygrał w biegu na 10 km w Skawinie

Na liście startowej Poznań Maratonu znajduje się już 6627 zawodników z 27 krajów. Do faworytów imprezy zaliczają się zawodnicy z Kenii.

W 14. edycji maratonu weźmie udział m.in. Joel Kosgei  Komen, częsty uczestnik polskich maratonów, zwycięzca maratonu w Dębnie w 2010 r. Uzyskał wtedy czas 2:15:00 i jest to jego osobisty rekord. Zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa jest  David Kipturi Tarus. Jego życiówka wynosi 2:09:24. Zrobił ją w 2009r w Eindhoven. W tym roku swój najlepszy czas osiągnął w Seulu – 02:13:21. Do rywalizacji włączą się również Polacy.

W niedzielę z numerem 3 pobiegnie Arleta Meloch, wielokrotna uczestniczka Poznań Maratonu,  jego zwyciężczyni w 2011r i wicemistrzyni paraolimpijska z Sydney i Londynu. Wśród panów pobiegną m.in. Paweł Ochal i Emil Dobrowolski, który dwa miesiące temu, po wytrwałym pościgu za Kenijczykami w półmaratonie Cud Nad Wisłą, naszemu reporterowi powiedział:

- W październiku będę biegł maraton i to jest główny mój cel drugiej części sezonu.

Oprócz czołowych maratończyków, w biegu wezmą udział  zawodnicy VIP.  Tradycyjnie do rywalizacji przystąpi Ryszard Grobelny. Prezydent Poznania biega regularnie i często bierze udział w zawodach.  Debiut maratoński zaliczy Adam Korol, wioślarski mistrz olimpijski z Pekinu. Po raz drugi w Poznaniu wystartuje  posłanka Iwona Guzowska.

Pula nagród w Poznań Maratonie wynosi 250 000 zł. Zwycięzca  otrzyma 10 000zł, ale szansę na samochód ma każdy, kto ukończy bieg w regulaminowym czasie.  Zostanie on rozlosowany wśród zawodników. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla zawodnika, który przybiegnie na metę jako 2013. Dostanie on zaproszenie do Barcelony. Maratończycy o talentach copywritera mogą zawalczyć o pakiet startowy w maratonie paryskim.

Życzymy udanego biegu wszystkim uczestnikom niedzielnego biegu i przypominamy, że na targach Maratonu Poznańskiego można zdobyć kupon rabatowy na wpisowe do Festiwalu Biegowego - zapraszamy na stoisko nr 50!

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce