14. Poznań Maraton: Zwycięstwa faworytów

Opublikowane w ndz., 13/10/2013 - 14:04

David Kitui Tarus, zgodnie z przewidywaniami został zwycięzcą 14. Poznań Maratonu. Na metę przybiegł po 2 godzinach, 13 minutach i 8 sekundach. Jest to jego najlepszy czas w tym roku, ale gorszy od rekordu poznańskiej trasy.

Premia w wysokości 10 tyś zł za ustanowienie nowego rekordu Poznań Maratonu pozostanie niewykorzystana. Drugi na mecie Edwin Kinui był o ponad dwie minuty wolniejszy od Tarusa. Kinui był zwycięzcą ubiegłorocznej edycji maratonu we Wrocławiu. W Polsce zrobił też swoją życiówkę, kiedy to w 2012r. przybiegł na metę w Krakowie z czasem 2:12:37.

Trzecie miejsce na podium należy do Pawła Ochala- 02:15:58.

W pierwszej dziesiątce uplasowało się w sumie trzech Polaków. Emil Dobrowolski zajął czwarte miejsce, natomiast Michał Smalec ukończył rywalizację na ósmej pozycji.

Wśród pań zwyciężyła Maryna Damantsevich z czasem 02:36:02. Druga była także Białorusinka Volha Rezkaya (02:38:24). Najszybszą z Polek okazała się Arleta Meloch, która z czasem 02:43:00 zajęła trzecie miejsce na podium.