15. Cracovia Maraton: Ruszyły zapisy

 

15. Cracovia Maraton: Ruszyły zapisy


Opublikowane w wt., 07/07/2015 - 14:04

Impreza odbędzie się 15 maja 2016 roku. Do końca bieżącego roku promocyjna opłata startowa wynosi 70 zł. Czy po tegorocznym spadku frekwencji znów nabierze wiatru w żagle? Sami organizatorzy nie chcą się licytować na liczby.

Przypomnijmy, 14. Cracovia Maraton ukończyło 4 577 uczestników. Rok wcześniej pod Sukiennicami finiszowała rekordowa liczba 5 378 maratończyków. Organizatorzy liczą, że zmiana terminu imprezy z 26 kwietnia na 15 maja oraz takie nowości jak możliwość zgłoszeń drużynowych (dla minimum dziesięcioosobowych grup) oraz wprowadzenie klasyfikacji drużynowej, wpłyną na zwiększenie frekwencji.

– Mieliśmy już wcześniej zorganizowane grupy biegaczy, także tych zagranicznych, m.in. z Francji czy Włoch. Staramy się odpowiadać na zapotrzebowanie uczestników. Jest to przecież impreza dla nich – wyjaśnia Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Uspokaja gorące głowy tych, którzy lubują się w statystykach.

– Takie wyścigi na liczby i rekordy są niebezpieczne. Oczywiście, nie obejdzie się bez porównań, bo maraton to nie tylko rywalizacja sportowa, ale też rywalizacja organizatorów. Nie ukrywam, że zależy nam na zwiększeniu liczby startujących, bo dzięki temu ranga maratonu rośnie, jednak w parze muszą iść walory organizacyjne – wyjaśnia organizator.

W przyszłym roku po raz trzeci start i meta biegu znajdować będą na krakowskim Rynku Głównym. Start o godzinie 9:00.

– Wielkich korekt trasy w porównaniu do ubiegłego roku nie przewidujemy. Zawsze jednak przy wytyczaniu trasy coś się może pojawić, np. remont drogi czy inne duże wydarzenie. Miasto to żywy organizm i tu różne rzeczy się zdarzają. Z drugiej strony wiem, że niezmienność jest ważnym czynnikiem. Biegacze wiedzą przecież co, gdzie i jak – podkreśla Jerzy Sasorski. Dopytywany o zapętloną konstrukcję trasy odpowiada.

– Zdania wśród biegaczy są podzielone. Nam chodzi o to, by bieg był atrakcyjny dla kibiców.

15. Cracovia Maraton zwieńczy tradycyjnie Krakowskie Spotkania Biegowe. Trzydniowa impreza rozpocznie w piątek 13 maja Biegiem Nocnym na dystansie 10 km. Następnego dnia rozegrane zostaną Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Cracovia Maraton na Rolkach. Nie wiadomo, czy odbędzie się Bieg z Krawatem.

15. PKO Cracovia Maraton w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce