15. Poznań Maraton: Trasa z atestem AIMS. Biegacze na stadionie!

 

15. Poznań Maraton: Trasa z atestem AIMS. Biegacze na stadionie!


Opublikowane w pt., 01/08/2014 - 15:20

Do maratonu pozostało nieco ponad 2 miesiące, a my znamy już dobrze każdy centymetr trasy. W połowie lipca przeprowadzono jej oficjalny pomiar i nadano jej atest AIMS (Association of International Marathons and Distance Races).

13-14 lipca ulice miasta przemierzyła na rowerze osoba ubrana w pomarańczowy kombinezon. Jednoślad był najważniejszym narzędziem potrzebnym do pomiaru trasy maratonu. Specjalnie skalibrowany, dokładnie odmierzył optymalnie najkrótszą trasę jaką pokonają uczestnicy poznańskiego klasyka.

Dla jednych będzie to pierwsze i zapewne niezapomniane starcie z trasą naszego maratonu, dla innych – będzie to bieg „wydeptanym szlakiem” – albo tak im się przynajmniej wydaje. Bo choć trasa, jak w poprzednich latach, przebiega głównymi ulicami miasta, w tym roku prowadzi biegaczy tam, gdzie do tej pory biegali jedynie piłkarze. 

Między 6. a 7. kilometrem trasy czeka wszystkich nie lada atrakcja – swoje bramy otworzy po raz pierwszy dla maratończyków INEA Stadion. Z kibicami na trybunach, biegacze przebiegną w poprzek murawę, aby przeżyć niezapomniane chwile, o jakich do tej pory mogli tylko marzyć. Na czas biegu zielony dywan zostanie pokryty specjalnymi panelami, dzięki którym nie zostanie on uszkodzony, a bieg nadal będzie komfortowy dla maratończyków.

Na zewnątrz INEA Stadionu będą rozstawione pierwsze punkty odżywcze. Po uzupełnieniu płynów i naładowaniu się pozytywną dawką emocji na murawie, biegacze ruszą w dalszą „podróż” po zwycięstwo i pamiątkowy jubileuszowy medal, który będzie na nich czekał na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

15. Poznań Maraton odbędzie się 12 października. 

org. / opr. red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce