17. Krakowski Półmaraton Marzanny w sierpniu. Pobiegniemy po zmroku!

 

17. Krakowski Półmaraton Marzanny w sierpniu. Pobiegniemy po zmroku!


Opublikowane w ndz., 29/03/2020 - 08:45

Po konsultacjach z uczestnikami, organizatorzy 17. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny oraz 6. Krakowskiego „Biegu z Dystansem dla małych serc” ogłosili nowy termin imprezy.

"Informujemy, że przeniesiona impreza odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2020 r.(sobota) o godz. 20:00. Uznaliśmy, że ze względu na warunki pogodowe, panujące o tej porze roku, biegi długodystansowe nie powinny odbywać się w ciągu dnia, kiedy temperatura jest najwyższa”

- poinformował za pośrednictwem facebooka KKB Dystans.

Osoby, które nie będą mogły wystartować w nowym terminie mogą przenieść swój pakiet na edycję 2021. Niebawem mają ruszyc zapisy do imprezy, która odbędzie się w tradycyjnym terminie na koniec zimy (21.03.2021).

Drugi co do wielkości półmaraton w Krakowie – po PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim - przyjął na tegoroczną edycję już ok. 2000 zgłoszeń. Na odbywający się równolegle bieg na 10 km zapisało się ponad 300 chętnych.

– Warto wziąć udział w naszych imprezach, bo zawsze pomagamy i zbieramy pieniądze dla Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis prof. Janusza Skalskiego działającej przy szpitalu na krakowskim Prokocimiu – wyjaśnia Machlowski. – Szpital CM Uniwersytetu Jagiellońskiego znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Aby umożliwić utrzymanie standardów leczenia, niezbędne jest ciągłe wzbogacanie sprzętowe oddziału i wymiana starej aparatury medycznej – podkreśla Ryszard Machlowski, dyrektor Półmaratonu Marzanny.

Poprzednią edycję ukończyło w sumie ponad 4900 biegaczy. W półmaratonie pobiegło prawie 3650 biegaczy i biegaczek.

17. Krakowski Półmaraton Marzanny zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce