19. PZU Cracovia Maraton dopiero w 2021 r.

 

19. PZU Cracovia Maraton dopiero w 2021 r.


Opublikowane w wt., 18/08/2020 - 09:08

Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz wynikające z tego faktu regulacje władz państwowych, sanitarnych i brak możliwości organizacji masowej imprezy biegowej w formie tradycyjnej, Organizatorzy 19. PZU Cracovia Maraton podjęli decyzję o przełożeniu biegu na 25 kwietnia 2021 roku. Tym samym, wydarzenia towarzyszące – Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Bieg Nocny na 10 km zostały przeniesione na 24 kwietnia 2021 roku.

Komunikat ZIS Kraków

Jak tysiące biegaczy, mieliśmy nadzieję, że 19. PZU Cracovia Maraton i wydarzenia towarzyszące będą mogły odbyć się w tym roku. Zmieniliśmy termin z 26 kwietnia na 8 listopada i aż do teraz liczyliśmy na pojawienie się regulacji i wytycznych odnośnie ewentualnego modelu organizacji dużych imprez biegowych. Niestety, trwająca pandemia i nam pokrzyżowała plany. Wzorem innych Organizatorów imprez sportowych, musieliśmy podjąć tę niełatwą, ale rozważną decyzję. Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników naszych wydarzeń biegowych są dla nas priorytetem. Wspólnie musimy przetrwać ten trudny czas, szukając nowych możliwości i przygotowując alternatywne propozycje.

Już teraz zapraszamy do udziału w PZU Cracovia Maraton Challenge – wirtualnym treningu do 19. PZU Cracovia Maraton. Z myślą o uczestnikach naszych imprez, opracowujemy również biegi wirtualne i inne atrakcje, o których szczegółowo będziemy wkrótce informować. Liczymy, że chociaż w ten sposób będziemy mogli przeżyć biegowe emocje, obudzić w sobie ducha rywalizacji i połączyć się na sport(n)owo!

Wracamy do sportowej rzeczywistości, która jest zupełnie inna niż ta znana nam dotychczas. Wchodzimy do niej z #RóżnymiMotywacjami, pamiętając o tym, że mamy #WspólnyCel – #JednąPrzyszłość i w nieodległym czasie będziemy mogli powiedzieć #FiniszujMYrazem!

Zapisy i opłata startowa

Wszyscy, którzy uiścili opłaty startowe za udział w 19. PZU Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Biegu Nocnym na 10 km, a nie wystąpili o zwrot po pierwszej zmianie terminów imprez, będą mieli przeniesione wpisowe na 2021 rok.

Zachęcamy do pozostania z nami i dołączenia do akcji „Zmień termin, nie odwołuj”!

Jednak w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyżej wymienionych imprezach, do 31 października 2020 roku można wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na zwrot opłat.

Zapisy do 19. PZU Cracovia Maraton i wydarzeń towarzyszących zostaną wznowione 9 listopada.

źródło: ZIS Kraków

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce