21. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego przeniesiony na jesień

 

21. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego przeniesiony na jesień


Opublikowane w wt., 10/03/2020 - 12:57

​Jak dowiedzieliśmy się od Mirosława Dziergasa, w związku z decyzją polskiego rządu, Półmaraton Żywiecki nie odbędzie się 29 marca. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wszystkie imprezy masowe zostają odwołane, ale szczegółowe decyzje co do konkretnych imprez podejmują odpowiedni wojewodowie.

Po decyzji rządu w przypadku Półmaraton Żywiecki doszło do błyskawicznego spotkaina organizatorów i władz.

– Tak, odwołujemy. Jestem właśnie po spotkaniu z władzami samorządowymi i taką podjęliśmy decyzję. Do końca walczyłem, by bieg jednak się odbył, ale musimy przenieść imprezę – mówi Dziergas i podkreśla, że półmaraton nie jest imprezą masową. – Nas tak naprawdę dotyczą przepisy o ruchu drogowym. Gdyby nie odwołane Półmaratonów w Poznaniu i Gdyni, to wydaje mi się ,że biegi, by się odbywały. A tak nie miałem już żadnych argumentów.

Na liście zgłoszonych zawodników 21. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego było już ponad 2500 nazwisk. Bieg ma być przeniesiony na jesień. Prawdopodobna data to 8 listopada.

– Nie zakładamy zwrotów opłat startowych, bo ponieśliśmy już duże koszty. Zaproponujemy biegaczom start jesienią – dodał Dziergas.

Półmaraton w Żywcu należy do cyklu Liga Festiwalu Biegowego.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce