22. Bieg Fiata okiem kibica – Ambasadora [ZDJĘCIA]

 

22. Bieg Fiata okiem kibica – Ambasadora [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 20/05/2014 - 10:40

W niedzielę 18 maja wybraliśmy się do Bielska-Białej na 22. edycję Biegu Fiata. Ja  ze względu na kontuzję  w roli kibica, a mój kompan Kamil Dąbrowski, również Ambasador Festiwalu, w roli uczestnika.

Relacja Jarosław Tyrpy, Ambasadora Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

W ramach Biegu Fiata na dystansie 10 km rozgrywano kilka klasyfikacji: generalną kobiet i mężczyzn, osób niepełnosprawnych na wózkach, pracowników Fiat Auto Poland i Sistema Poland, policjantów, Mistrzostwa Polski Lekarzy czy wreszcie Mistrzostwa Polski Kobiet (po roku przerwy). Odbył się także bieg młodzieżowy na dystansie 3 km.

Sam Bieg posiada swoją ustaloną markę, o czym świadczy już 22. edycja i frekwencja. Do mety głównego dystansu dotarło 1150 osób z 11 krajów.

Bieg główny wystartował o godzinie 11:00, tradycyjnie z przed bramy zakładów Fiat Auto Poland. Atestowana trasa prowadziła przez centrum miasta, a meta usytuowana była na Placu Ratuszowym. Na trasie zgromadziło się sporo kibiców dopingujących biegaczy. 

Wyniki biegu znajdziecie w naszej wcześniejszej publikacji.

Impreza, co warto podkreślić, była sprawnie zorganizowana i niezwykle udana/szybka obsługa w biurze zawodów, pakiet startowy w ciekawej torbie, koszulka techniczna, baton energetyczny, trochę gadżetów od sponsorów. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i napoje. Po biegu można było posilić się pysznym bograczem i napić kawy. W kolejnych edycjach warto tylko zwiększyć liczbę przenośnych toalet i odegrać hymn państwowy po dekoracji Mistrzostw Polski. Na pewno doda to prestiżu imprezie.

Wszystko co dobre szybko się kończy opuszczamy Bielsko-Białą. Ja z nadzieją, że przyjadę tu za rok i pobiegnę, a mój współtowarzysz Kamil z zadowoleniem z poprawionej życiówki i 5. tego miejsca w Mistrzostwach Polski Lekarzy.

Jarosław Tyrpa, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce