23. Bieg Powstania Warszawskiego: Miejsca startowe rozchodzą się jak ciepłe bułeczki

 

23. Bieg Powstania Warszawskiego: Miejsca startowe rozchodzą się jak ciepłe bułeczki


Opublikowane w śr., 10/07/2013 - 10:49

Pierwszy dzień zapisów do 23. biegu Powstania Warszawskiego i na liście zapisanych widnieje już liczba ponad 4600, czyli grubo ponad połowa z 7000 limitu trasy. Takiego zainteresowania nikt się nie spodziewał. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w imprezie biegło 5000 osób.

- Szczerze powiedziawszy, myślałem, że to pójdzie trochę wolniej ? mówi z uśmiechem Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatora biegu. - Do tej pory nasz rekord to 8500 zapisów w 3 dni na Bieg Niepodległości, więc nastawialiśmy się na duże zainteresowanie, jednak to nas zaskoczyło ? dodaje.

Jak na razie większość biegaczy, nieco ponad 3000 osób, zadeklarowało start na dystansie 10 km. ?Tylko? 1300 osób chce pokonać dystans o połowę krótszy. Jest jeszcze czas żeby proporcje się odwróciły lub też zbliżyły do siebie. Teoretycznie zapisy trwać będą nawet w dniu zawodów. W praktyce można przewidywać, że już niedługo elektroniczny system będzie zamknięty. Gdy zapisze się 7000 uczestników, w dyspozycji organizatora pozostanie lista rezerwowa. Wtedy pozostanie liczyć na to, że ktoś nie wpłacił pieniędzy (są na to 3 dni od zgłoszenia), albo podwójnie się zarejestrował. Wszystkie wpisy będą bowiem weryfikowane.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy. w tym roku planowane są liczne niespodzianki. Po ubiegłorocznym upale, jaki panował w trakcie biegu mimo późnej pory, organizatorzy rozważają rozstawienie fontann zraszających biegaczy. Dodatkowo, możliwe będzie pobranie audiobooka z historycznym opisem trasy. To na pewno nie koniec wrażeń. 

Biuro zawodów przy ulicy Rozbrat 26 rozpoczyna działalność 16 lipca. Wtedy też będzie można odbierać pakiety startowe. 

23. Bieg Powstania Warszawskiego wchodzi w skład Ligi Festiwalu Biegowego. Finał cyklu odbędzie się w dniach 6-8 września w Krynicy.  

Fot. maratonczyk.pl

Oficjalna strona zawodów: http://wosir.waw.pl/

Rejestracja online: http://wosir.waw.pl/bp2013/index.php

Regulamin: http://wosir.waw.pl/bieg-powstania-warszawskiego/regulamin

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce