24. Bieg Konstytucji w Warszawie: Zapisy do ostatniej chwili?

 

24. Bieg Konstytucji w Warszawie: Zapisy do ostatniej chwili?


Opublikowane w pon., 24/03/2014 - 13:13

Zanim wystartujemy, wołając: „Vivat Król! Vivat Konstytucja! Vivat Naród i Wszystkie Stany!”, musimy dopełnić formalności i zapisać się do biegu. Rejestracja rozpoczyna się 10 kwietnia i potrwa – jak przewiduje organizator – do ostatnich chwil przed imprezą.

Limit uczestników Biegu Konstytucji, inaugurującego tegoroczną odsłonę Triady Biegowej, obejmującej także Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości, pozostał niezmieniony. Wystartować w zawodach może 5000 uczestników, czyli 4000 biegaczy w biegu głównym na 5 km oraz 1000 dzieci na dystansie 700m. O ile pakiety startowe do innych imprez cyklu rozchodzą się w kilkanaście godzin, tak z rejestracją do Biegu Konstytucji nie powinno być problemu.

– W ubiegłym roku zapisy nie zostały zamknięte. Wolne miejsca mieliśmy nawet w dniu biegu. Natomiast bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się bieg dzieci. Zgłosiło się do niego ponad 700 uczestników – przypomina w rozmowie z naszym portalem Marcin Kuriata, kierownik działu marketingu i organizacji imprez sportowych Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizator imprezy.

Powodów takiego stanu rzeczy organizator upatruje w długim weekendzie i częstych wyjazdach mieszkańców miasta na odpoczynek czy do rodzinnych domów. Organizatorzy pragną jednak przyciągnąć warszawian, organizując biegowy piknik.

– Weekend majowy nie jest łatwym terminem dla organizatorów imprez, nie tylko sportowych. Warszawa jest wtedy opustoszałym miastem. Procentowo w Biegu Konstytucji uczestniczy najwięcej mieszkańców Warszawy. Osobom, które zostały w mieście, chcemy zapewnić rodzinną rozrywkę. Dlatego właśnie od trzech lat organizujemy biegi dla dzieci – wyjaśnia Marcin Kuriata.

Tak jak już informowaliśmy w tym roku, Bieg Konstytucji skieruję się w odwrotną stronę w stosunku do poprzednich edycji. – Wystartujemy z Agrykoli. Meta znajdować się będzie przy ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej. Wkrótce pojawią się wizualizacje trasy. Zmiana przebiegu trasy jest spowodowana tym, że chcemy stworzyć więcej miejsca dla biegaczy na mecie imprezy. Agrykola zostawiała dużo do życzenia jeśli chodzi o „przepustowość” – podkreśla organizator.

Oto trasa tegorocznego biegu:

Opłata startowa przy rejestracji internetowej, tak jak przed rokiem, wynosić ma 50 zł.

Bieg Konstytucji zaliczany jest do Ligi Festiwali Biegów. Wyniki biegu będzie można wpisać do klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15” Finałem cyklu będzie V Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój.

Organizator:

http://www.wosir.waw.pl/

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce