24. Bieg Powstania Warszawskiego: Będą strefy czasowe. Ostatnie wolne numery startowe

 

24. Bieg Powstania Warszawskiego: Będą strefy czasowe. Ostatnie wolne numery startowe


Opublikowane w pt., 04/07/2014 - 15:16

Po raz pierwszy organizatorzy biegu Powstania Warszawskiego przygotowali dla uczestników start strefowy. Podczas rejestracji uczestnik deklaruje swój czas na wybranym dystansie i zostaje przypisany do właściwej strefy. Uczestnicy innych imprez wchodzących w skład Triady Biegowej dobrze znają takie procedury startowe.

Funkcjonować będzie osiem stref startowych - trzy strefy w biegu na na 5 km oraz pięć stref na 10 km.

– Wprowadzanie stref zaczęliśmy w zeszłym roku od Biegu Niepodległości. Testowaliśmy ten wariant przy dużej liczbie uczestników biegu z 11 listopada oraz przy mniejszej frekwencji na Biegu Konstytucji. Wprowadzenie startu strefowego umożliwia sprawne kierowanie tłumem i poprawia bezpieczeństwo. Dodatkowo, samym uczestnikom wygodniej biegnie się na trasie – stwierdził Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa (dawny WOSiR).

Zmagania podczas 24. Biegu Powstania Warszawskiego rozpocznie bieg na „piątkę”. Jako pierwsza ruszy elita, a więc biegacze celujący w wynik 19:59 i poniżej. Grupa oznaczona kolorem czerwonym wyruszy z ul. Konwiktorskiej o godzinie 20:40. Ostatnia, trzecia strefa - oznaczona kolorem żółtym, pobiegnie w deklarowanym czasie poniżej 25 minut.

Zmagania na 10 km rozpocznie elita biegnąca w czasie poniżej 39:59. W każdej kolejnej strefie ten czas będzie rósł o 5 minut. Ostatnia grupa - oznaczona kolorem szarym, deklaruje swój bieg w czasie powyżej godziny.

Każdy z uczestników powstańczego będzie miał na numerze startowym specjalną naklejkę, odpowiadającą strefie startowej. Organizatorzy chcieliby, aby biegacze ustawiali się w wyznaczonych strefach. Liczą na dyscyplinę startujących, przypominają że w dużych biegach w Europie normą jest, że biegacz potrafi zwrócić uwagę innemu na miejsce, z którego chce rozpocząć zmagania z trasą.

– Właściwe ustawienie biegaczy to zadanie organizatora, ale też dla mediów, by zwracały na to uwagę. Nasza kultura biegowa dopiero się rozwija pod tym względem, ale uważam, że będziemy szli w tym kierunku. Każdy wie, co powoduje czyjeś złe ustawienie i jakie utrudnienia generuje. Dlatego nie możemy patrzeć tylko na siebie, ale i na innych – mówi Marcin Kuriata.

Zapisy do 24. Biegu Powstania Warszawskiego wciąż trwają, ale jest to już ostatni moment, by wziąć udział w imprezie. Trwa weryfikacja płatności i wkrótce limit 10 000 miejsc może zostać wyczerpany.  Zapisy do towarzyszącego Biegu Zdobycia PAST-y już się zakończyły.

Strona imprezy

Regulamin

Rejestracja

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce