25. Bieg Powstania Warszawskiego: Zapisy od czerwca

 

25. Bieg Powstania Warszawskiego: Zapisy od czerwca


Opublikowane w wt., 12/05/2015 - 10:42

Żeby wziąć udział w jednym z najbardziej klimatycznych biegów w Polsce, wcześniej musimy dokonać rejestracji. To, biorąc pod uwagę zainteresowanie imprezą, wcale nie jest takie łatwe. W tym roku organizatorzy wyszli z propozycją dla „nocnych marków”.

Zapisy do jubileuszowej edycji Biegu Powstania Warszawskiego wystartują w nocy z 26 na 27 czerwca. Początek rejestracji o północy. Na uczestników czeka limit 10 000 miejsc.

– Początkowo rejestracje miały wystartować w nocy z 28 na 29 czerwca, jednak dostaliśmy wiele próśb, by nie robić tego w nocy z niedzieli na poniedziałek tylko z piątku na sobotę – mówi Marcin Kuriata, Kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez w Stołecznym Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Skąd pomysł na nocną inaugurację zapisów? - pytamy.

– Nocą obciążenie serwerów jest mniejsze, a osoba dedykowana do obsługi panelu rejestracyjnego nie jest absorbowana innymi pracami. Całą swoją uwagę skupia się na opanowaniu zapisów i reagowaniu, gdy coś się dzieje. Chodziło więc bardziej o kwestie techniczne, nie liczymy na rekord zapisów. Podchodzimy do tego spokojnie. Ważne żeby limit został wyczerpany – wyjaśnia Marcin Kuriata.

Równolegle będzie można się rejestrować się do 2. Biegu Zdobycia PASTY-y. Rywalizacja na schodach historycznego budynku przy ul. Zielnej rozegrana zostanie kilka godzin przed wieczornymi zmaganiami na ulicach śródmieścia.

– W Biegu Zdobycia PASTY-y limit uczestników został symbolicznie zwiększony - z 700 do 710 uczestników. Nawiązuje do 71. rocznicy zdobycia budynku przez batalion „Kiliński” podczas Powstania Warszawskiego. Nowością będzie też to, że w ramach treningów przygotowujących do Biegu Powstania przynajmniej raz w tygodniu będą się odbywały także treningi na schodach budynku PAST-y – wyjaśnia Marcin Kuriata.

Przypomnijmy, że rok temu podczas Biegu Powstania Warszawskiego zwyciężali: 5 km - Artur Kozłowski (14:27) oraz Ewa Chreścionko (17:14), 10 km - Michał Kaczmarek (31:22) i Olga Ochal (35:12). Imprezę ukończyło w sumie 8 365 osób, w tym 2 706 na krótszym z dystansów.

W premierowym Biegu Zdobycia PASTY wystartowało 440 uczestników. Najlepsi okazali się Hubert Kulik (9 pięter pokonał w ciągu 34 sekund) oraz Agnieszka Szymańska (54 sekundy).

25. Bieg Powstania Warszawskiego i 2. Bieg Zdobycia PASTY-y zaplanowano na 25 lipca. Bieg na 10 km jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów i klasyfikacji „Najlepszy biegacz 5-10-15”.

Tak bawiliśmy się w Warszawie w ubiegłym roku:

25. Bieg Powstania Warszawskiego w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce