26. Bieg Konstytucji – rekord z premedytacją

 

26. Bieg Konstytucji – rekord z premedytacją


Opublikowane w śr., 27/04/2016 - 20:42

Warszawa: W najbliższy wtorek na trasę Biegu Konstytucji 3 Maja wybiegnie rekordowa liczba uczestników – informowano dziś na konferencji prasowej przed imprezą otwierającą nowy sezon Triady „Zabiegaj o Pamięć”.

Przed rokiem wystartowało 3517 osób. Tym razem 5 000 miejsc przewidziane limitem organizatora wyczerpało się w 55 godzin. Dogrywka również była błyskawiczna, chociaż organizatorzy próbowali dać szansę każdemu.

– Podstawowe zapisy trwały dokładnie weekend. Zapisy uzupełniające, z pełną premedytacją uruchomiliśmy w minioną niedzielę po 10:00, wiedząc, że część chętnych będzie wtedy na trasie ORLEN Warsaw Marathon. Chcieliśmy rozłożyć te zapisy w czasie. Miejsca skończyły się po 8 i pół godzinie – mówił Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu, rozwijając myśl z naszej wcześniejszej rozmowy.

Dogrywka w 26. Biegu Konstytucji w Warszawie

Taki sukces frekwencji ma swoje źródło w rosnącej popularności Triady, która pozwala świętować ważne wydarzenia historyczne na biegowo, ale również w samym kalendarzu. W tym roku układ dat nie sprzyja przedłużaniu weekendu i więcej osób wykorzysta wolny dzień w mieście.

Ci, którym udało się zdobyć pakiet startowy rozpoczną bieg o 11:00 z czterech stref czasowych zlokalizowanych przy Al. Hopfera, a dalej pobiegną 5-kilometrową trasą poprowadzoną przez ul. Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego aż do mety przy Rozbrat, gdzie trzeba się pojawić przed upływem godziny.

Warto przypomnieć, że miasto promuje wodę dostarczaną z Wodociągów Miejskich. I taka właśnie woda, popularna „kranówka” będzie do dyspozycji biegaczy. Podobne zabiegi czynią w Poznaniu czy ostatnio w Dąbrowie Górniczej.

Oprócz wymiaru sportowego i historycznego, Bieg Konstytucji 3 Maja ma również charakter charytatywny. W ubiegłym roku 603 osoby zdecydowały się biec z kartką „Biegnę dla Emilki”. Udało im się zebrać środki finansowe na operację 3,5-letniej dziewczynki, która urodziła się z poważną wadą serca.

W tym roku również będzie możliwość wzięcia udziału w podobnej akcji. Wystarczy przypiąć kartkę z napisem „Biegnę dla Emila”. Jeśli zrobi to co najmniej 200 biegaczy, Fundacja PKO przekaże środki na operację 5-latka z wadą serca. Kartki można odbierać w dniu biegu, w namiocie PKO na Agrykoli w godz. 9:30 – 11:00

Przed głównym biegiem, już po raz piąty na dystansie 750m wystartują dzieci. W tym biegu nie ma rywalizacji, a jedynie dobra zabawa i nagrody dla każdego, kto ukończy bieg ze swoją maskotką.

– Z reguły każdy kończy nasz Bieg z Maskotką. Najmłodszy uczestnik, a właściwie uczestniczka wzięła udział w tym wydarzeniu w 2013 r. Miała wtedy 2,5 miesiąca i odległość do mety pokonała w wózku pchanym przez ojca – mówi Marcin Kuriata.

– Życzę wszystkim dobrej zabawy. Tym, którzy biegną po raz kolejny życzę przede wszystkim poprawy życiowych wyników. Tym którzy pobiegną po raz pierwszy życzę dobiegnięcia do mety – powiedział Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Biuro zawodów funkcjonuje od 15 kwietnia do 2 maja w siedzibie Aktywnej Warszawy w Warszawie, ul. Rozbrat 26 pok. 109:

  • w środę 27 kwietnia w godzinach 14.00 – 20.00;
  • we piątek 29 kwietnia w godzinach 12.00 do 18.00;
  • w czwartek 28 kwietnia od 10.00 do 16.00;
  • w sobotę 30 kwietnia w godzinach  10:00 – 14:00;
  • w dniu startu 2 maja w godz. 10.00-13.00.

26. Bieg Konstytucji zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego i klasyfikacji Najlepszy Biegacz 5-10-15.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce