29. Bieg Niepodległości: Ostatnie 100 pakietów do wzięcia! Będzie rekord!

 

29. Bieg Niepodległości: Ostatnie 100 pakietów do wzięcia! Będzie rekord!


Opublikowane w śr., 25/10/2017 - 15:06

29. Bieg Niepodległości w Warszawie ma być preludium ogólnopolskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Niewykluczone, że za rok limit uczestników imprezy zostanie zwiększany nawet do 20 tys. osób!

Tymczasem już 11 listopada tysiące biegaczy utworzą największą w Polsce żywą biało-czerwoną flagą. Podczas środowej konferencji prasowej licznik zgłoszeń do imprezy zamykającej triadę „Zabiegaj o Pamięć” wskazywał 17 900 uczestników, w tym 16 500 opłaconych. W każdej chwili zapisy mogą zostać jednak zamknięte, bo biegacze wciąż się rejestrują.

Bieg Niepodległości ma szansę zostać największą imprezą w historii kraju. Tytuł jest wciąż w rękach Półmaratonu Warszawskiego z 12 958 uczestnikami na mecie. Rekord frekwencji Biegu Niepodległości to 12 842 uczestników (przy limicie 15 000 osób - red). Oba wyniki padły w 2015 roku.

– Triada Biegowa, rozgrywana pod hasłem „Zabiegaj o pamięć” to najpiękniejsza impreza rozgrywana w Warszawie ale i w Polsce. Powodów jest kilka. Łączymy tu sportowców, mieszkańców i wszystkich którzy chcą świętować to, co dla nas najistotniejsze czyli niepodległość. Dodatkowego wrażenia dodają białe i czerwone, które podczas biegu układają się w największą flagę narodową. To robi spektakularne wrażenie – mówiła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, która już teraz zaprosiła na kolejną edycję.

– Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ stanowi pewne preludium. Już od stycznia zaczynać będziemy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Bieg który odbędzie się 11.11.2018 będzie wyjątkowy i uzyska dodatkową oprawą – wyjaśniała Kaznowska.

Władze miasta zdradziły, że w przyszłym roku limit biegu może zostać zwiększony nawet do 20 tys. biegaczy. Czy tak będzie, przekonamy się pewnie tuż po tegorocznej edycji.

– W Triadzie Biegowej bierze udział ponad 35 tys. osób we wszystkich imprezach To jest wskazówka dla nas, że mieszkańcy lubią biegać i warto zwiększać limity. W zeszłym roku Biegu Niepodległości miał limit 15 tys. uczestników. Teraz jest to 18 tys, ale z tego co wiemy, ta trasa może przyjąć 20 tys. biegaczy. Mam nadzieję, że na stulecie właśnie tyle osób będzie mogło wystartować w Warszawie – mówił Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Turystyki m.st Warszawa.

W stołecznym biegu weźmie udział grupa biegaczy głuchoniemych, zorganizowana przez Instytut Głuchoniemych w Warszawie.

– Naszym celem jest zachęcenie głuchych osób do startu w Biegu Niepodległości. Towarzyszy temu szczególna okazja. W tym roku obchodzimy 200-lecie istnienia Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego. Bardzo byśmy chcieli, żeby coraz więcej głuchych uczestniczyło w tak dużych wydarzeniach – podkreślił Tomasz Wardziak, z Warszawskiego Klub Sportowego Młodzieży Niesłyszącej.

29. Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada, tradycyjnie o godz. 11:11. Uczestnicy biegu mają do pokonania 10 km, a marszu nordic walking 6,5 km. Start i meta znajdować będą się w okolicach ul. Stawki i al. Jana Pawła. Pakiety wydawane są w biurze zawodów zlokalizowanym w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad, w terminach:

  • w poniedziałki i środy (25, 30 października oraz 6 i 8 listopada) w godzinach od 14.00 do 20.00;
  • we wtorki i w piątki (27, 31 października oraz 3 i 7 listopada) w godzinach od 12.00 do 18.00;
  • w czwartki (26 października oraz 2 i 9 listopada) w godzinach od 10.00 do 16.00;
  • w sobotę (28 października oraz 4 listopada) w godzinach od 10:00 do 14:00

W pakietach startowych czekają takie oto koszulki:

 

Konferencja prasowa przed 29. Biegiem Niepodległości #biegniepodległości #bieg #warszawa #koszulki

Post udostępniony przez Robert Zakrzewski (@robert_zakrzewski)

Przed biegiem głównym rozegrana zostanie Młodzieżowa Mila Niepodległości na dystansie 1918 m. Początek zmagań o godzinie 10:30. Następnie na trasę ruszą wózkarze. Biegacze ruszą na trasę w sześciu falach, w odstępach 4-5 minut w zależności od rekordów życiowych. Zdaniem organizatorów, sam start trwać może nawet 50 minut.

29. Bieg Niepodległości jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce