3. Bieg po oddech na finał Ligi Festiwalu Biegowego. Przyjemne z pożytecznym

 

3. Bieg po oddech na finał Ligi Festiwalu Biegowego. Przyjemne z pożytecznym


Opublikowane w czw., 22/02/2018 - 09:36

3. Bieg po oddech w Zakopanem zamknie krajową część rywalizacji w Lidze Festiwalu Biegowego. Przede wszystkim będzie okazją do pomocy potrzebującym. Start 2 września.

W tym roku, po raz trzeci zawodnicy z całej Polski pobiegną dla chorych na mukowiscydozę w stolicy Tatr.

– Jesteśmy dumni, że nasze wydarzenie przyciąga coraz większą grupę nie tylko sportowców, ale również amatorów biegania. Dla biegaczy uczestniczących w organizowanym przez nas biegu nie liczy się tylko rywalizacja, lecz charytatywny cel pomocy chorym na mukowiscydozę. Bieg po oddech to wydarzenie, które na stałe wpisało się do zakopiańskiego kalendarza biegowego – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Podczas trzeciej edycji biegu organizatorzy będą kontynuować budowanie świadomości społecznej mukowiscydozy, przełamywanie barier i integracji społecznej niepełnosprawnych.

Impreza ruszy o godzinie 10:00, a pierwsi na trasę wybiegną uczestnicy biegu głównego na dystansie 5 km. Trasa poprowadzi ulicami: Park Miejski - Plac Niepodległości – Grunwaldzka- Kornela Makuszyńskiego – Józefa Piłsudskiego – Bronisława Czecha – Stefana Żeromskiego – Sabały – Piłsudskiego – Kornela Makuszyńskiego – Grunwaldzka – Plac Niepodległości – Park Miejski.

W Parku Miejskim Zakopanego odbędzie się Rodzinny Piknik, podczas którego najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach oraz odwiedzić stoiska wystawowe partnerów i sponsorów biegu.

Całkowity dochód uzyskany w ramach organizacji imprezy zostanie przeznaczony na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie w zakupie leków dla chorych na mukowiscydozę.

3. BIeg po oddech zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego. Uczestnicy imprezy będą zdobywać punkty do klasyfikacji „najlepszy biegacz 5-10-15”. Finałowe biegi cyklu odbędą się w dniach 7-9 września podczas 9. Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Od 1 marca ruszą zapisy do biegu. – Przygotowujemy się na przyjęcie ok. 800-900 uczestników z całej Polski. Gorąco zapraszamy do Zakopanego – zachęca Magdalena Czerwińska-Wyraz.

3. Bieg po oddech w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org. 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce